Zdeněk Daněk (1977)

Pařízek z Jevan

olej, překližka, 2003, 30 x 41,5 cm, sign. vzadu Z. Daněk, rám, v 90. letech studoval na výtvarné škole Václava Hollara v Praze a poté působil v ateliérech malby a filmové a televizní grafiky na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Následně se usadil v ateliéru prof. Berana na Akademii výtvarných umění. Umělcově tvorbě dominuje realistická plenérová malba. Daněk se věnuje krajině a přírodě v různých polohách, rovněž ho zajímají konflikty vznikající při střetu lidské kultury s přírodou. Jeho obrazy můžeme tedy vnímat i jako určitá enviromentální poselství. Nejznámější jsou jeho obrazy české krajiny, kde se na polích nebo v lese objevují zvířata a lidé v nezvyklých nebo intimních interakcích

ID: 76

Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 22. 09. 2022 15:00

Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)