Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Nábřeží

litografie, 1978, 64 x 48 cm, sign. DU Tomáš Bím 78, a.t., Tomáš Bím vystudoval Odborné polygrafické učiliště – obor knihtisk a pracoval jako výtvarník Státního divadelního studia Reduta. Živil se návrhy obalů gramofonových desek či tvorbou reklam. V roce 1983 získal stipendium Kunstverein Osnabrück a posléze absolvoval mnoho studijních pobytů; např. v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii či Německu.Od roku 1978 se zabývá volnou grafikou, zejména litografií. Vytvořil mnoho knižních ilustrací a podílel se také na řadě filmových projektů. Jeho tvorbě nejčastěji dominuje krajina inspirovaná světem změněným civilizací. Auta na silnici, loďky přiražené ke břehu či zapomenuté předměty odkazují na tušenou existenci člověka, který však není přítomný. , při okrajích mírně zašpiněný papír

Antiqari.at Radhošťská

ID: 212

Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK