František Hodonský (1945)

Lužní formy

olej, plátno, 2009, 45 x 65 cm, sign. PD Hodonský, olištováno, tato vydařená malířsky silně redukovaná práce klasika moderní české krajinomalby byla opakovaně publikována, dokonce i v autorově monografii vydané v roce 2010. Hodonský spolu s vrstevníky Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patří mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímou a Jiřím Johnem. Profesor Hodonský působil v letech 1990 – 1997 jako vedoucí pedagog Ateliéru malířství na Akademii výtvarných umění v Praze

Vystaveno: F. Hodonský - Lužní formy, Galerie Dolmen Praha 2009

Literatura: F. Hodonský, Monografie, Galerie Dolmen, str. 186; F. Hodonský - Lužní formy, Galerie Dolmen Praha 2009, nestr. (kniha a katalog jsou součástí položky)

ID: 79

Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK