František Hodonský (1945)

V bažinách

olej, plátno, 2001, 140 x 110 cm, sign. LD Hodonský 2009, rám, František Hodonský je malířem a grafikem, absolventem SUPŠ v Uherském Hradišti u prof. V. Hrocha a AVU v Praze u prof. F. Jiroudka. Autor námětem svého díla navazuje na učitele Jiroudka, a to zájmem o zobrazování krajiny. Hodonský však s krajinomalbou pracuje jiným způsobem, kdy zachycuje lyrické lužní formy pomocí výrazných tónů žlutých, zelených a modrých barev, které často ohraničuje či doplňuje linkou. Jeho krajiny jsou v mnoha případech pojaty abstraktně, avšak neztrácí kouzlo poetického světa květin a krajin

ID: 81

Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

Odhadní cena: 120 000 - 180 000 Kč CZK