Ivan Ouhel (1945-2021)

Přízračný kámen

olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD Ouhel 04, olištováno, tato koloristicky působivá práce ze sběratelsky vyhledávaného období pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento obraz byl zařazen do výběrové knihy mapující autorova nejvýznamnější díla v soukromých sbírkách a byl představen na výstavě v Galerii Vltavín, která tuto knihu doprovázela. Ouhel dvakrát reprezentoval naše umění v československém pavilonu na Benátském bienále a proslavil se působením ve Volném sdružení 12/15 Pozdě, ale přece

Vystaveno: Ivan Ouhel - Ze soukromých sbírek, Galerie Vltavín Praha 18. 9. - 14. 10. 2019

Literatura: I. Ouhel v soukromých sbírkách, Galerie Vltavín Praha 2019, str. 120 (kniha je součástí položky)

ID: 92

Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK