Josef Ullmann (1870-1922)

Na venkově

olej, karton, 1918, 54 x 72 cm, sign. PD J. Ullmann 18, rám, malíř Josef Ullmann patří k těm zajímavějším z Mařákovců. Narodil se roku 1870 v Nekmíři na Plzeňsku. Své studium Josef Ullmann nejdříve začal na Mnichovské akademii odkud po třech letech přestoupil do Prahy, kde studium dokončil. V Praze začínal v ateliéru Maxe Pirnera a později studoval v Mařákově krajinářském ateliéru, ve stejném ročníku jako Antonín Slavíček. Ullmann byl zpočátku své tvorby ovlivněn právě Mařákem. Kolem roku 1910 si osvojil impresionistickou techniku barevných skvrn

ID: 147

Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00

Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)