Radim Malát (1930-1997)

Krajina s rybníkem

olej, plátno, 50,5 x 70,5 cm, sign. PD Malát 54, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy

Provenience: z pozůstalosti autora

ID: 295

Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00

Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)