.

Die Medaillen Edition Deutsches Museum, 1

ryzost: Ag 999 / 1000 váha: 1 ks - 40g, průměr: 45 mm, Muzejní edice 32 medailí ze stříbra v ryzosti 999/1000 a proof kvalitě. Každá medaile pozlacená ryzím zlatem zobrazuje velmi přitažlivým výtvarným způsobem nejdůležitější historické osobnosti německých vědních disciplín. Rubová strana medailí je tématicky pojata v symbolické rovině tím, co přinesli společnosti v kontextu celosvětového měřítka. Rádi bychom akcentovali osobnosti jako například Nikolaus Kopernikus, Karl Friedrich Gauss, Johannes Guttengerg, Albert Einstein nebo Carl von Linde. Každý kus je zapouzdřen ve vlastní kapsli a je uložený v koženkovém pořadači střídajícím se s listy ručního papíru. Každý jednotlivý list papíru je opatřený logem Deutsches Museum v Mnichově. Logo má dnes již historickou tradiční podobu z časového období 70. let, ve kterých soubor vzniknul. Svazek zahajuje certifikát autorizovaný Internationale Münzkunst Gesellshaft. Vnitřní část knihy je svázaná v pevných deskách v textilním knihařském plátnu. Hřbet je chráněný koženým pruhem. Každá jednotlivá vizuální intervence desek je provedená ve slepotisku a pečlivě pozlacená. Ucelený soubor velkých osobností německé vědy tvoří sbírku o váze 1 280 g ryzího stříbra. Rozměry samotného alba jsou 25 x 35 cm. Vznik je datován k 20. říjnu 1973

ID: 1

Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2023 20:00

Aktuální cena: 22.500 CZK (938 €)