František Kubíček (1872-?)

Narodil se 31. 1. 1872 v Praze. Malíř a profesor v Plumlově, žák pražské akademie. Působil jako profesor kreslení na gymnáziu v Praze, zem. vyšší reálce v Prostějově a v Přerově. Od roku 1928 se věnuje výhradně malířství. Vyšel ze školy prof. Pirnera jako figuralista. Později se věnoval krajinářství. Motivy z okolí Prostějova, Českomoravské vysočiny, z Podyjí a ze Slovenska. (Tomanův slovník)

Vesnice v krajině

olej, plátno, 32 x 49 cm, sign. LD Kubíček Fr., rám

žák prof. M. Pirnera na pražské Akademii

ID: 137

Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 17:16

Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)