Antonín Augusta (1886-1940)

Pohled na Karlův most

olej, plátno, 68,5 x 91,5 cm, sign. PD A. Augusta, rám, malíř Antonín Augusta studoval na pražské Akademii v ateliéru profesora Ottenfelda. Po studiu dále rozvíjel své výtvarné dovednosti v malířské škole v Alžíru, v Londýně a Paříži. Ve Francii se aktivně účastnil tamějšího uměleckého života a také participoval na pařížském Podzimním salonu v roce 1913. Nějaký čas strávil v Normandii, kde se po vzoru francouzských impresionistů snažil o zachycení atmosférických proměn mořského pobřeží. Po návratu do Čech žil v Praze, jež se vyjma námětů přírody stala častým motivem jeho děl. Augustovy práce se vyznačují lehkou až lazurní malbou, místy doplněnou expresivními tahy štětce a vrstvy barevné pasty

Antiqari.at Radhošťská

ID: 169

Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00

Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

Odhadní cena: 7 000 - 8 500 Kč CZK