Jan Merta (1952)

Dva šálky

serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, č. 13/100, Jan Merta ve své tvorbě vychází z osobní paměti, kdy témata z reálného světa vnáší do světa vlastních prožitků. Jako náměty pro vizuální zpracování používá objekty, předměty či reálie mimo pole běžné pozornosti, které jsou však pro něj samotného podstatné. Vytržením z původního kontextu každodennosti a volným zpracováním, dostávají tyto předměty nový obsah

Provenience: vytvořeno pro Galerii MXM

žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

ID: 19

Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00

Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)