Historie příhozu - Sedmero Emanuela Lešehrada
Alfons Mucha (1860-1939)
malíř, kreslíř, grafik, dekoratér a portrétista, je jednou z nejvýznamějších osobností evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“. Představuje poslední pokus o stylovou jednotu všech uměleckých odvětví. Secese popřela a překonala historismus a eklekticismus uměleckých slohů 19. století a položila základy pro rozvoj moderního umění 20. století. Hlavní myšlenka secese je o novém spojení umění se životem. Poznamenala celý další vývoj moderní kultury od architektury po všechny oblasti užitého umění. Navrhl poštovní známky (Hradčany) a bankovky, nevyhýbal se žádné oblasti dekorativního umění. Navrhoval šperky, sklo, nábytek, interiéry, ilustroval knížky a časopisy. Je autorem výzdoby Primátorského sálu v Obecním domě.Za svého pařížského pobytu proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou. Je autorem monumentální „Slovanské epopeje“, která má 20 pláten a každé toto plátno má rozměry kolem 610 x 810 cm. Slovanská epopej je trvale vystavena na zámku Moravský Krumlov. Alfons Mucha maloval Slovanskou epopej 18 let života. Dne 1. září 1928 byla oficiálně odevzdána městu Praze, které věnoval i okno pro katedrálu sv. Víta v roce 1931.
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Čas příhozu: 19.05.2024 21:28
Příhoz dražitele (2**5) na cenu: 2.000 Kč
Čas příhozu: 22.05.2024 15:39
Příhoz dražitele (5**6) na cenu: 2.100 Kč
Čas příhozu: 22.05.2024 15:39
Příhoz dražitele (2**5) na cenu: 2.200 Kč
Čas příhozu: 22.05.2024 22:46
Příhoz dražitele (5**6) na cenu: 2.300 Kč
Čas příhozu: 22.05.2024 22:46
Příhoz dražitele (2**5) na cenu: 2.400 Kč