Historie příhozu - Obrázky ze Slabikáře
Mikoláš Aleš (1852-1913)
malíř, kreslíř, dekoratér a ilustrátor, jedna z nejvýznamnějších osobností tzv. "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století. V ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi.
kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní