Václav Špála
(1885-1946)
Božena Němcová: Babička
No.: 274Auction price: 9.500 CZK (396 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
Current price: 9.500 CZK (396 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
Zdeněk Sýkora
(1920-2011)
Letná XL
No.: 273Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, 67 x 11,5 cm, vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, 52 s., clpl. vazba s obálkou, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The technical University in Pribram, The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, F. Kovarna, K.…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Václav Fencl
Soubor Futurist
No.: 272Auction price: 2.000 CZK (84 €)
13 x dřevoryt, 2015, 29,5 x 41,5 cm, sign. PD V. Fencl 2015, soubor třinácti grafických listů, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID4**9 History of bids
František Dlouhý
(1852-1912)
Brouci
No.: 530Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, soustavný popis nejdůležitějších čekých brouků s návodem, kterak zakládati sbírky broukův, 7 rytin, 20 barevných chromolitografických tabulí, 500 vyobrazení v textu, vyd. I. L. Kober, Praha, 1911?, pův. pevná vazba, 201s., několik listů a jedna chromolitografie uvolněna, jinak velmi dobrý sta…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Loď : 5.II.1952
No.: 50Auction price: 300 CZK (13 €)
sešit, text a grafická úprava Vladimír Boudník, edice Explosionalismus, 2. sv., vydala Inverze, Praha (1990), nestr. (26), sešit, desky z průmyslového smirkového papíru, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**7 History of bids
Cyril Bouda
K poctě zbraň praporu
No.: 49Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 19 x 12 cm, 5x sign. čtyřbarev. litografie C. Bouda, volné listy v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Cyril Bouda
Milá sedmi loupežníků
No.: 48Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. K…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids
Cyril Bouda
J. Rašín: O knihách a lidech
No.: 45Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**6 History of bids
Cyril Bouda
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
No.: 44Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
Cyril Bouda
K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici
No.: 39Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Cyril Bouda
Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti
No.: 38Auction price: 250 CZK (11 €)
Current price: 250 CZK (11 €)
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 37Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. Erna Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. clkžn. vazba, 89s., zlacená horní ořízka, odřené růžky desek, na patitulu vepsáno nesouvisející věnov., jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťsk…
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Miloslav Švandrlík
(1932-2009)
Černí Baroni aneb válčili jsme za čepičky
No.: 61Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, vydalo Kaligrafické souručenství s.r.o., vydání první, 10 výtisků, 252 s., volné listy v papírových deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Městečko, kde se zastavil čas
No.: 57Auction price: 2.000 CZK (84 €)
sešit, strojopis, 1973, 124 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Morčata
No.: 56Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1981, 175 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
Milan Knížák
Asi básně
No.: 55Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, 1982, 31 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Český snář
No.: 53Auction price: 5.000 CZK (209 €)
kniha, podpis L. Vaculík, čb. fotografie v textu, strojopis, 1982, 647 s., clpl. vazba, prasklá vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 6.600 CZK (275 €)
Bedřich Fučík
(1900-1984)
Sedmero zastavení
No.: 66Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, s podpisem Bedřicha Fučíka na tit. listě, samizdatové vydání z edice Kvart, navazuje na vydání z edice Rukopisy VBF (připravoval Jan Vladislav), 1975, tvrdé papírové desky, čtvercový formát, poměrně dobře čitelný opis, 101s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Patočka
(1907-1977)
Vzpomínky a nekrology
No.: 65Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, obs.: Rozhovory o filosofii a filosofech, Vzpomínky na Husserla, Památce Edmunda Husserla, Za Otilií Utitzovou, P. Hermann-Leo van Breda + Ediční poznámky; Edice Kvart (Jan Vladislav), 1979, dobře čitelný opis, pův. ob. z tvrdého papíru, 82s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID8**9 History of bids
Václav Hrabě
(1940-1965)
Stop-time
No.: 63Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, raritní strojopis-samizdat, opsaný ze vzácně se objevujícho vydání z r. 1969 (edice Mladé cesty. Poezie), dodržující i styl typografie (tit. stránka, hra s velkými a malými písmeny, kompletně opsaná tiráž včetně nakl. údajů a ediční poznámky M. Kovaříka) tohoto vydání; na přední obálce kresba…
Vítězslav Boukal
Mládež a sexualita : příspěvek k poznání morálky dnešní mládeže
No.: 74Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, velmi vzácně se objevující titul, jehož náklad byl zničen; v knize se objevují výsledky několikaleté studie, která započala hluboko před r. 1968, a také kapitola Jaká je morálka mládeže v zahraničí, která tehdejší cenzuře zřejmě nevyhovovala, úprava Jar. Šváb, ed. Živé myšlenky, vydal Melantr…
Current price: 700 CZK (30 €)
Pavel Hajný
(1939)
Kde teče Tennessee
No.: 73Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, náklad zničen, 1. vyd., ob. a úprava J. Rathouský, ed. Mladé cesty, vyd. Mladá fronta, Praha 1969, původní brož s ob., 234s., obálka při krajích drobně pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Hiršal
(1920-2003)
Ion Budai-Deleanu: Cikaniáda
No.: 72Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha, podpis na tit. listě J. Hiršal; náklad zničen, zachováno jen několik desítek výtisků, vyd. Odeon, Praha, 1972, clpl. vazba s ob., 440s., výrazně zažloutlý hřbet obálky, mírně zažloutlé okraje, ob. na zadní straně mírně natržená, stav knihy velmi pěkný, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID5**7 History of bids
František Běhounek
(1898-1973)
Swansonova výprava
No.: 71Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, pro roce 1948 došlo k postupné likvidaci nakladatelství Aloise Hynka, kvůli které skončilo ve stoupě několik titulů, nabízený exemplář je jedním z nich; vyd. A. Hynek, Praha, 1949, il. V. Junek, náklad 5500 výtisků, pův. plpl. vazba s ob., 278s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská…
Vladimír Neff
(1909-1983)
Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
No.: 70Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, celý náklad putoval ihned po vydání do stoupy, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1970, exibris majitele, pův. clpl. vazba s ob., 616s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
Vilém Hejl
(1934-1989)
Zpráva o organizovaném násilí
No.: 69Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 9 x 7 cm, z originálu zmenšené, kolibří vydání s lupou, určené pro čtenáře ČSSR, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, Corp., 1986, 352 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Last auctioneer: ID7**1 History of bids
Jan Trefulka
(1929-2012)
Zločin pozdvižení
No.: 68Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis autora na titulní straně, r. 1976, strojopis, brož 372s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**1 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Poezie
No.: 76Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, 1992, 29 x 18,5 cm, vydal Československý spisovatel v Praze, 1992, doslov Karel Teige a Jiří Brabec, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID2**0 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur
No.: 75Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka lehce zašlá, drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…
Stéphane Mallarmé
(1842-1898)
Odpoledne Faunovo. Ekloga
No.: 229Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)