Díla je možné připravit k nahlédnutí po předchozí domluvě. V případě zájmu kontaktujte prosím pracovníky AS Vltavín
t: +420 224 930 340
e: info@galerie-vltavin.cz

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Slovácko

    Položka č.: 222553

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:00

    bibliofilie s šesti barevnými lepty, 1909, 43 x 48,5 cm, jednotlivé listy signovány, velikost grafik 23 x 31, úvod napsal Will. Ritter, nakladatel F. Topič, knihkupec v Praze, volné listy v papírovém přebalu, mírně zašpiněný přebal, u tří listů při pravém horním okraji mimo tisk natržený papír, Anti…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Zdeněk Mézl

    Dějiny české. Ilustrace ke knihám E. Petišky

    Položka č.: 222554

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:01

    bibliofilie, 39x dřevoryt Z. Mézl, vše signováno, čtení o hradech, zámcích a městech, vydal Josef Vinklát, Liberec 2007, Ex. 9/80, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Michael Rittstein

    Desatero

    Položka č.: 222558

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:05

    soubor 10 litografií, 1975 - 1985, 20,5 x 13,5 cm, sign. PD M. Rittsttein 86, č. 31,17, 11, 16, 31, 29, 31, 4, 19, 16, Edice Biblos, sv. 17, soubor grafických listů Michaela Rittsteina pro své přátelé připravili J. Runštuk a K. Žižkovský, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Michael Rittstein

    Doma je doma

    Položka č.: 222559

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:06

    soubor 8 litografií, 19 x 24 cm, sign. na zadní straně souboru M. Rittstein, Edice Folio,svazek č. 4, litografie vytiskl Vratislav Ševčík, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a…

  • Jan Šafránek

    Jaroslav Seifert - Píseň v dubnu

    Položka č.: 222560

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:07

    soubor šesti dřevořezů, 11 x 9 cm, sign. PD Šafránek 1982, autorský tisk, Ze sbírky Jaro sbohem

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Michal Singer

    Patero smyslů

    Položka č.: 222561

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:08

    soubor 5 litografií, 2007, 70 x 50 cm, sign. PD Singer 2007, č. 4450, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Petr Jedinák

    (1963)

    Holy Body

    Položka č.: 222562

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:09

    kniha, 2017, 44 x 27 cm, výtisk č. 7, limitovaná sběratelská edice 50 ks, v kazetě s rukavičkami, japonská vazba

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Cyril Bouda

    Benvenuto Cellini

    Položka č.: 222563

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:10

    bibliofilie, 30 mědirytin a podpis v tiráži C. Bouda, text v němčině, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, vytiskl Mirro Pegrassi, na ručním papíře, ex. 41/99, poloplátěná vazba se zlaceným reliéfem, desky mírně zašpiněné, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČU…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Róbert Brun

    Václav Havel - Chvála bláznovství

    Položka č.: 222564

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:11

    5x lept, mezzotinta, 1991, 30,5 x 21,5 cm, vše signováno DU R. Brun, 31/200, K 55. narozeninám Václava Havla s pěti grafickými listy Roberta Bruna připravil dr. Ivan Hrdina. Přiložena děkovná řeč Václava Havla napsaná v březnu 1986 u příležitosti udělení Erasmovy ceny v Rotterdamu 13. 11. 1986. Za n…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    O. Štorch - Marien: Venuše s červenou parukou

    Položka č.: 222565

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:12

    bibliofilie, ilustrace a obálka J. Šíma, úprava V.H. Brunner, ruční papír Ullensdorfský, 116. svazek edice Aventinum, Praha 1925, ex. 187/600, 75 s., orig. brož., obálka poškozena a zašpiněna, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Konůpek

    Dětství

    Položka č.: 222566

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:13

    bibliofilie, 5x lept J. Konůpek, 1918, Ex. 10/40, volné listy v papírových deskách, desky poškozeny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 222567

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:14

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart,vydal ELK, Praha 1946, 64 s., volné listy v deskách, ed. Ráj knihomilů sv. 7, ex. 221/1001, zerkallský ruční papír, desky na hřbetu otrhané , prasklé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Slovo mé prostři se - Jan Noha

    Položka č.: 222568

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:15

    bibliofilie s osmi litografiemi, 1944, 25,5 x 18 cm, Kroměříž, Karel Kryl, 1944, vazba původní, volné listy, 82 stran, s obálkou, 8 litografií L. Jiřincové, edice Zodiak, číslo 169 z 300 výtisků, podpis majitele, stav dobrý, obálka opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události (12 litografií)

    Položka č.: 222570

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:17

    bibliofilie, 11x litografie 28,5 x 43,5 (č. 8 chybí), vše sign. PD KToman75, 30/45, volné listy v pův. obálce, výborný stav grafik, obálka ve hřbetu natržená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Toyokuni III (Kunisada)

    (1762-1865)

    Japonská bibliofilie

    Položka č.: 222572

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:19

    bibliofilie, 2x bibliofilie s dřevořezy, 1860, obě 17,5 x 11,8, značeno razítkem dílny, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Různí autoři

    Položka č.: 222573

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:20

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Aloysius Bertrand: Kašpar noci

    Položka č.: 222575

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (196 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:22

    bibliofilie, 8x sign. lept V. Zykmund, vše 12 x 7, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1947, ed. Atlantis, sv. 66, ex. 149/400 na similijapanu, celk. 1500 výtisků, volné listy v ob., 190s., velmi dobrý stav, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU Mánes, Bloku m…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

  • Vladimír Komárek

    Od kolébky ke krematoriu

    Položka č.: 222577

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:24

    bibliofilie, 4x suchá jehla Vl. Komárek, vydala Bonaventura, Praha, Ex. 112/200, na ručním papíru z Velkých Losin, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert: Bombardování města Kralup

    Položka č.: 222578

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:25

    bibliofilie, 7x suchá jehla Vl. Komárek, vše sign. DU, básně J. Seifert, vytiskl a vydal Jan Mauler, 1982, autorský tisk, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Ženské portréty

    Položka č.: 222580

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:27

    30x tisk, 1936, 38 x 28 cm, 2x signováno původním vlastníkem v roce 1941, Matissovy kresby cca z let 1929-1938, volné listy v původním přebalu, vydala Galerie d'estampes, les éditions Braun, Paříž 1936 , kompletní, Antikvariát Dlážděná

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    Položka č.: 222581

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:28

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina: Esej

    Položka č.: 222582

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:29

    bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni VladSuchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v nákladu 170 výtisků, Praha, 1988, volné listy v ob., nestr., velmi dobrý stav, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silov…

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh: 9 příběhů o lásce

    Položka č.: 222583

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:30

    bibliofilie, 9x litografie a 10x kamenorytina, vše 23 x 18,5, vazba a úprava C. Bouda, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1946, z autorů: J. Havlíček, J. Weiss, E. Bass, J. Drda a další, plpl. vazba, bez obálky, 228s., velmi dobrý stav, lehce poškození desky, obálka chybí, žák V. Kysely a M. Švabinského, č…

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Božena Němcová: Divá Bára

    Položka č.: 222584

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:31

    kniha s 1 leptem, lept ve front. A. Procházka (nesign.),10,5 x 5,5, vyd. Erna Janská, Praha, 1934, ed. Hyperion, sv. 39, upr. R. Hála, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, 600 výtisků, brož, 96s., velmi dobrý stav, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Cyril Bouda

    Jan Loriš: Cyril Bouda

    Položka č.: 222585

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:32

    bibliofilie, 1x mědirytina Pstruzi, 1x dvoubar. dřevoryt Olivy a 1x sedmibar. litogr. Růže Cyril Bouda, vše signováno, vyd. Václav Petr, Praha, 1949, ex. 386/500, celkem 3000 výtisků, soupis graf. díla sest. L. Korábová, řada čb. vyobr. v příloze, plpl. vazba, pův. ob. vevázána, 73s. + přílohy, velm…

  • Kamil Lhoták

    Vzpomínkový list

    Položka č.: 222588

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:35

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, 400 výtisků, vydal Hollar, Praha 1954, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Dalibor Matouš

    (1925-1992)

    E. Petrová: Malíř a sestry spánku

    Položka č.: 222589

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:36

    kniha, přednostní výtisk s grafikou, lept s akvatintou Matka s dítětem D. Matouš, novotisk náklad 100 listů, tisk V. Matoušová, soupis graf. díla, vydala V. Matoušová, Turnov 2003, 181 s., pl. vazba s ob., ex. 37/100, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Tichého, E. Filly, člen skupiny I…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Václav Kadlec

    (1913-2001)

    M. Mladějovská: Chebské pověsti

    Položka č.: 222591

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:38

    bibliofilie, 12x lept V. Kadlec, text. M. Mladějovská, vyd. Okresní rada osvětová, Cheb, 1948, volné listy v ob., nestr., ušpiněné okraje ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    Q.M. Vyskočil: Zvonice

    Položka č.: 222595

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:42

    bibliofilie, il. A. Kašpar, vyd. J. Šnajdr, Kladno, nedat., plpl. převazba, 80s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Aubrey Beardsley

    (1872-1898)

    Kresby a verše

    Položka č.: 222596

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2018 08:43

    bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1916, brož, nestr., lehce pomačkané přesahy ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)