-
Zdeněk Havelka
(1929)
Vydá Černé jezero své tajemství?
No.: 6Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 30. 05. 2024 10:05
bromostříbrná fotografie, 60. léta, 14,8 x 20,8 cm, Co tají hlubiny dvou šumavských jezer, Černého a Čertova? Budou konečně objasněny pověsti a legendy, jimiž jsou tato jezera již po léta obestřena? Když potápěči pražského Svazarnu našli v hloubce 12m bedny, zajištěné nátěrem proti vlhnutí, vynořily…
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
O. Pícha
Vysílačky zrychlí pražskou dopravu
No.: 5Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 30. 05. 2024 10:04
bromostříbrná fotografie, 60. léta, 14,8 x 20,7 cm, Komplexní skupina pracovníků z Výzkumného ústavu sdělovací techniky v Praze vyrobí v rámci socialistického závazku k 20. výročí osvobození v mimopracovní době 40 kusů tranzistorových radiostanic pro lepší zvládnutí dopravy v době spartakiády. První…
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
Miniaturní stan
No.: 4Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 30. 05. 2024 10:03
bromostříbrná fotografie, 60. léta, 15 x 20,7 cm, Miniaturní stan, který prý lze složit do kapsy, byl jednou z atrakcí výstavy turisttických potřeb v Kodani. Dánské batole ochotně demostruje využití plochy mikrostanu. Přilepen papír s popisem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
První kaučuk vyrobený v Kralupech
No.: 3Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 30. 05. 2024 10:02
bromostříbrná fotografie, 60. léta, 15,5 x 21,2 cm, První kaučuk vyrobený v Kralupech začali zpracovávat v n.p. Rudý říjen v Gottwaldově. Pracovníci zdejších laboratoří spolu se zaměstnanci Výzkumného ústavu gumarenské a plastikářské technologie v Gottwaldově zjistili, že fyzikální a zpracovatelské …
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Šaroch
Nová výrobní technologie
No.: 2Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 30. 05. 2024 10:01
bromostříbrná fotografie, 60. léta, 20,7 x 15 cm, Pracovníci oddělení vývojové technologie Závodů na výrobu vzduchotechnických zařízení v Milevsku, kteří soutěží o titul Kolektiv 20. výročí osvobození ČSSR Sovětskou armádou, se zavázali zkrátit termíny vývojových úkolů. Jeden z nich - tváření výbuch…
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Hannibal, největší lev v zajetí
No.: 62Auction price: 280.000 CZK (11.667 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 280.000 CZK (11.667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1977)
Předjarní hlava
No.: 36Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám
Current price: 165.000 CZK (6.875 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
List
No.: 34Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…
Current price: 155.000 CZK (6.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Placht
(1962)
Curasana
No.: 87Auction price: 150.000 CZK (6.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
pucuti (kůra stromu), plátno, 2017, 120 x 150 cm, sign. vzadu Otto Placht , the disciple of prof. A Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 150.000 CZK (6.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alois Wachsman
(1898-1942)
Obraz (Surrealistická kompozice)
No.: 70Auction price: 135.000 CZK (5.625 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
pastel, papír, cca 1930-1931, 63,5 x 48 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti Aloise Wachsmana č. 821
Current price: 135.000 CZK (5.625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ad spectatores
No.: 39Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Current price: 130.000 CZK (5.417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Filla
(1882-1953)
Kubistická hlava
No.: 221Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 27,5 cm, socha na mramorovém podstavci, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dobroslav Foll
(1922-1981)
Ikarus letí ke slunci
No.: 61Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…
Current price: 110.000 CZK (4.584 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
No.: 52Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Hudeček
(1872-1941)
Krajina Orlických hor
No.: 271Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 20. léta 20. století, 92 x 124,5 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
No.: 59Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
No.: 50Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Toaleta
No.: 220Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 44,5 cm, č. 1/4, pozdější odlitek, odlito z původního sádrového modelu v roce 2003 v počtu 7 kusů, původní sádra z r. 1911 pochází z pozůstalosti fotografa Eugena Wiškovského, reprodukováno: soupis NG 1995/96 str. 187, soupis č. 37, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - pr…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Pocta Polockovi
No.: 35Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Pokušení sv. Antonína
No.: 133Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Démoni Bohumila Hrabala
No.: 58Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 68.000 CZK (2.834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
No.: 51Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Sniper - Zbroj Martova
No.: 109Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tuš, kvaš, papír, 35 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, adjustováno v boxu z plexiskla, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové kreslíře. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na česk…
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kupka
(1871-1957)
Amorpha, dvoubarevná fuga
No.: 116Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
barevný lept, 1913, 14,5 x 22 cm, sign. LD Kupka, rám, nabízené dílo pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou výsledkem Kupkova dlouhodobého směřování od…
Current price: 55.000 CZK (2.292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Boris Jirků
(1955)
Klid v Dojan Nunac
No.: 91Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, sololit, dřevo, 20 x 23 cm, sign PD 22 Boris Jirků, Po vystudování Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti absolvoval AVU Praze v ateliéru profesora Arnošta Paderlíka. Následně vedl sedmnáct let výuku figurální kresby a malby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současn…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Aleš Krejča
(1941)
Mizející vzpomínka
No.: 86Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám, the disciple of prof. F. Muzika at the Academy of Applied Arts in Prague, member of UVU
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
No.: 54Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
No.: 53Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úspěšné vystoupení náhradníka
No.: 72Auction price: 49.000 CZK (2.042 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 49.000 CZK (2.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Autoportrét (14 letý)
No.: 69Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 48.000 CZK (2.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED