-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Ke světlu
No.: 31Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …
Current price: 48.000 CZK (2.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Velikonoce
No.: 32Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda
Current price: 28.000 CZK (1.167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Bez názvu
No.: 33Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
List
No.: 34Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…
Current price: 155.000 CZK (6.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Pocta Polockovi
No.: 35Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1977)
Předjarní hlava
No.: 36Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám
Current price: 165.000 CZK (6.875 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Gross
(1909-1985)
Strojky
No.: 37Auction price: 11.000 CZK (459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Na talíři
No.: 38Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ad spectatores
No.: 39Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Current price: 130.000 CZK (5.417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Doplnění zásob
No.: 40Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tuš, papír, 26,9 x 37,4 cm, dole text: Říká, že Československo je krásná země, ale že nemá žádnou naftu., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Pohybem ku zdraví
No.: 41Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30 cm, na zadní straně značeno razítkem DIKOBRAZ, dole text: Lékař nám předepsal pohyb, tak se koukáme, jestli jsou sršně doma..., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Nepřátelé globalizace
No.: 42Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Nová doba
No.: 43Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
U televizoru
No.: 44Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Den a noc
No.: 45Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Upřímné úsměvy
No.: 46Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Ve spěchu vlajem
No.: 47Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Zrcadlo
No.: 48Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Bludiště života
No.: 49Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
No.: 50Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
No.: 51Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
No.: 52Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
No.: 53Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
No.: 54Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Michal Pěchouček
(1973)
Port - Louis 15
No.: 55Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alojz Klimo
(1922-2000)
Město
No.: 56Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…
Current price: 38.000 CZK (1.584 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Šárka Koudelová
(1987)
Garbage to garbage
No.: 57Auction price: 42.000 CZK (1.750 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021
Current price: 42.000 CZK (1.750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Démoni Bohumila Hrabala
No.: 58Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, tuš, plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 68.000 CZK (2.834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
No.: 59Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
No.: 60Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED