-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
Položka č.: 1374Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
Položka č.: 1375Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
Položka č.: 1376Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
Položka č.: 1377Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:41
kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
Položka č.: 1378Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
Položka č.: 1379Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:43
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
neznámý autor
San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900
Položka č.: 1380Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:44
bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
Položka č.: 1381Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:45
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Kostroun
Devisová příručka
Položka č.: 1382Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:46
kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka
Položka č.: 1383Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:47
kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Václav Vilém …
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antoni Gaudí
(1852-1926)
Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca
Položka č.: 1384Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:48
kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
Položka č.: 1385Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Crhounek
(1900-1973)
Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény
Položka č.: 1386Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:50
kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky
Položka č.: 1387Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:51
katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Antikv…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joseph Höger
Landschaften (Heft 19)
Položka č.: 1388Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:52
soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 5)
Položka č.: 1389Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:53
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 6)
Položka č.: 1390Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:54
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Elbasan (Válečné vzpomínky)
Položka č.: 1391Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:55
kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1392Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:56
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1393Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:57
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1394Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:58
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1395Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:59
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1396Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:00
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1397Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:01
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 1398Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:02
kniha, sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 1399Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:03
kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1400Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:04
kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1401Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:05
kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1402Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:06
kniha, výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 32…
Aktuální cena: 280 CZK (12 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1403Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:07
kniha, přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., zašpiněné desky, o…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO