• Klára Bémová

    Z cyklu Motorkáři

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    leštěný bronz, 2003, v. 23 cm, Bémová vystudovala VŠUP v Praze (ateliér Veškerého sochařství Kurta Gebauera). Nabízená položka patří do autorčina období, kdy tvořila drobnější práce z bronzu a epoxidu, zaměřené na realistický detail, které posouváním významů a asociací hraničí s hravou ironií. Bémov…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Radek Andrle

    (1976)

    Osudová žena IV.

    Položka č.: 134

    cín, 2012, v. 66,5 cm, zančeno v podstavci Radek Anderle 2012, č. 1/5

  • Vladimír Komárek

    Pohlednice

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1974, 49 x 69 cm, sign. DU V. Komárek 74, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Jan Vyčítal

    Poslušně hlásím

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kombinovaná technika, kresba, koláž, 28,5 x 41,5 cm, sign. PD Jan Vyčítal, rám

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Vladimír Jiránek

    (1951-2012)

    Mizíme

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    fixa, papír, 18 x 27 cm, pasparta, PD věnování Evě Vladimír Jiránek

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2000

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tuš, tužka, papír, 1999, 45 x 31 cm, mírně pokrčený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Královna

    Položka č.: 129

    akvarel, tuš, papír, 24 x 13 cm, rám, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Položka č.: 128

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

  • Pavla Mautnerová

    (1919-2001)

    Struktura

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Rudolf Fila

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2003, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 2003, rám, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Marťanky

    Položka č.: 123

    akvarel, tuš, papír, 1975, 29 x 41 cm, sign. LD Načeradský 75, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Obloha na zemi

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, plátno, asambláž, písková struktura, 2004, 160,5 x 185,5 cm, sign. PD Vl. Kafka 2004, klínový rám, nabízené velké plátno Obloha na zemi je typickou prací známého akademického malíře a osobitého duchovního léčitele, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Zachycené světlo

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akryl, plátno, 2005, 185 x 165 cm, sign. LD Vl. Kafka 2005, klínový rám, nádherná ukázka Kafkovy symbolicky expresivní malby, v tomto případě stejně vitální jako byl autor sám, rovněž poškození na několika místech plátno jako by odráželo malířovy pohnuté životní osudy, na zadní straně popsáno autore…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a české grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iron…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Stroj

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    olej, sololit, 23 x 50 cm, sign. PD František Říha, rám, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak bývalí…

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

  • Jánuš Kubíček

    (1921-1993)

    Břehy v Rosarveru

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, tuš, papír, 1962, 49,5 x 30,5 cm, sign. LD Januš Kubíček 62, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, na rámu drobné oděrky. Kubíčkův výtvarný názor vykrystalizoval postupně do osobité imaginativní abstrakce. Významné pro něj bylo celoživotní přátelství s Bohumírem Matalem, s nímž a někol…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Položka č.: 116

    pastel, papír, 1986, 29 x 21 cm, sign. PD J. Válová 86, rám

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 115

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole II

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 21 x 28 cm, sign. PD BKopecký, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překlad…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Skica k reliéfu

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Portrét dívky

    Položka č.: 108

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Kavárna

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olejová tempera, karton, 1955, 29,5 x 19 cm, sign. LN Matal 55, pasparta, rám, dílo od jednoho z nejmladších členů Skupiny 42 a významného představitele brněnské poválečné malby 20. století pochází z období, kdy Matal spolu s Jánušem Kubíčkem založil tzv. brněnskou skupinu, později zvanou Brno 57, č…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ať se loutky hejbají!

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    autorský soutisk, papír, 1994, 24,5 x 20 cm, monogr. vzadu J.K. 94, lehce poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)