• Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Žena na poli

    Položka č.: 536

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    litografie, 35 x 43,8 cm, sign. PD Vojt. Sedláček, rám, č. 46/50, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Bouře na horách

    Položka č.: 535

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    lept, 1922, 18 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na desce LD TFŠ, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Kamil Lhoták

    Dva chlapci

    Položka č.: 576

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    suchá jehla, 1947, 24,7 x 17,4 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1947, č. 18/20, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Modrá planeta

    Položka č.: 575

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Sozanský

    Z cyklu Animace krutosti

    Položka č.: 574

  • Pravoslav Sovák

    (1926)

    Secret Mountain

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Žena s hrozny ve vlasech (PF 2006)

    Položka č.: 572

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Karel Žižkovský 50

    Položka č.: 571

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Záda

    Položka č.: 570

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

  • Ladislav Kuklík

    Vstávání

    Položka č.: 569

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1942)

    Jarní tání

    Položka č.: 285

    olej, karton, 72 x 100 cm, sign. PD Ant. Hudeček, velmi silně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera a V. Brožíka na AVU v Praze, Antona Ažbe na jeho soukromé malířské škole v Mnichově a O. Seitze na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes a spolku mladých českých výtvarníků Škréta

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Miloslav Holý

    (1897-1974)

    Položka č.: 284

  • Qom Kašmír, přírodní hedvábí

    Indie-Kašmír

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 185 x 124 cm, Vázání koberců v Indii lze vysledovat až k počátkům mogulské dynastie na začátku patnáctého století. Perská výroba koberců postupně splynula s indickým uměním. V dnešní Indii se vážou nejslavnější klasické koberce vycházejí…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Odhadní cena: 73 000 - 83 000 Kč CZK

  • Samarkand

    Uzbekistán

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, semi-antik (60 až 80 let, stav B (dobrý stav odpovídající stáří, lokálně se může vyskytovat větší míra opotřebení vlasu, či drobné defekty nijak nerušící celkový vzhled koberce), 378 x 194 cm, Starověké město Samarkand leží na hedvábné stezce. Jeho počátky sahají až do o…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 110 000 Kč CZK

  • Taimání

    Afghánistán

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 14.700 CZK (588 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, vintage (20 až 40 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 227 x 139 cm, Kmen Taimání obývá jižní svahy pohoří Hindúkuš, jeho příslušníci stále žijí kočovných způsobem života. Koberce Taimání charakterizují pravidelné geometrické vzory, často jsou tvořeny z přírodních od…

    Aktuální cena: 14.700 CZK (588 €)

    Odhadní cena: 36 000 - 42 000 Kč CZK

  • Čóbí, vysokohorská vlna

    Afghánistán

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 92 x 64 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Barví se převážně přírodními barvivy. Vyvázaný vzor je inspirovaný proslulým perskými ornamenty to…

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 11 000 Kč CZK

  • Chordžím, sedlová taška Turkmen Jomut

    Turkmenistán

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 5.300 CZK (212 €)

    ručně vázaná taška; vlna, semi-antik (40 až 60 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 90 x 54 cm, Chordžín je sedlová taška, se dvěma vaky proti sobě. Nomádští kočovníci je používali pro transport věcí, přehozením přes sedlo koně, osla či velblouda. Jsou vyrobeny kombinovanou technikou ručního vá…

    Aktuální cena: 5.300 CZK (212 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Taleghan

    Írán

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, vintage (20 až 40 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 155 x 108 cm, Taleghan je oblast v pohoří Elbrus v severním Íránu. Tradiční tvorba koberců s vynikajícími vlastnostmi má původ v nomádské kultuře. K jejich výrobě sepoužívá velmi kvalitní vlna. Koberce se vyznaču…

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 26 000 Kč CZK

  • Džolar, turkmenská taška, přední část

    Turkmenistán

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 6.400 CZK (256 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, semi-antik (40 až 60 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 34 x 96 cm, Džolar je turkmenský stanový vak, který je mnohem delší než je široký. Vak je otevřený na dlouhé straně. Turkomenové jsou známí svým důkladným řemeslným zpracováním koberců. Přední vázaná část bývá…

    Aktuální cena: 6.400 CZK (256 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 33 000 Kč CZK

  • Bolešt

    Afghánistán

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    ručně vázaný nomádský vak; vlna, semi-antik (40 až 60 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 110 x 69 cm, Pro nomádský vak bolešt je typický jednoduchý, nadčasový geometrický vzor, dobře padnoucí do moderních interiérů. Výhodou boleštů je vícero možností použití, mohou sloužit jako předložka, kob…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Gabbe Lóribaft

    Indie

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 296 x 204 cm, Díky kvalitní vlně je koberec měkký a pohodlný. Pro koberce gabbe je typický jednoduchý vzor, který dává vyniknout podkladovým barvám. Vychází z nadčasových nomádských koberců typu gabbe, ale je navrhovaný moderními designé…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    Odhadní cena: 110 000 - 130 000 Kč CZK

  • Širván

    Zakavkazsko

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (počátek 20. století), stav B (dobrý stav odpovídající stáří, lokálně se může vyskytovat větší míra opotřebení vlasu, či drobné defekty nijak nerušící celkový vzhled koberce), 143 x 101 cm, Širván byl dříve chanát v středovýchodním Kavkaze, jehož hlavním měste…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    Odhadní cena: 74 000 - 88 000 Kč CZK

  • Taimání

    Afghánistán

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 8.100 CZK (324 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, vintage (20 až 40 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 140 x 91 cm, Kmen Taimání obývá jižní svahy pohoří Hindúkuš, jeho příslušníci stále žijí kočovných způsobem života. Koberce Taimání charakterizují pravidelné geometrické vzory, často jsou tvořeny z přírodních ods…

    Aktuální cena: 8.100 CZK (324 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK

  • Čuval, turkmenská kelimová taška

    Afghánistán

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    ručně tkaný nomádský vak; vlna, vintage (20 až 40 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 133 x 80 cm, Velká úložná taška, turkmenskými nomády tradičně používaná k ukládání oděvu. Turkmenové jsou známí svým důkladným řemeslným zpracováním koberců. Nadčasový sběratelský artefakt, který vynikne zavě…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Tabríz Haji Jalili

    Írán

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (konec 19. století), stav A+ (odborně restaurováno), 175 x 144 cm, Datovaný do roku 1316, v přepočtu 1898, s podpisem mistra Ismaila. Velmi jemná pevná vazba s typickými barvami Hadji Jalili. Koberec by uvázán na severozápadě Íránu ve městě Tabríz, které patř…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    Odhadní cena: 240 000 - 280 000 Kč CZK

  • Nain

    Írán

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.680 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 287 x 202 cm, Tento koberec pochází ze starobylého města Nain, které leží na staré karavanní stezce ve středním Íránu nedaleko pouště Dašt - e Kavír. Název Nain prý pochází od jména jednoho z potomků proroka Noa, který nesl jméno Naen. K…

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.680 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 190 000 Kč CZK

  • Širván

    Zakavkazsko

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 86.000 CZK (3.440 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (počátek 20. století), stav A+ (odborně restaurováno), 212 x 142 cm, Širván byl dříve chanát v středovýchodním Kavkaze, jehož hlavním městem byla Šemacha. Širvánské koberce bývají pestrobarevné a obecně mají geometrický vzhled. Pro šírvánské koberce ze severov…

    Aktuální cena: 86.000 CZK (3.440 €)

    Odhadní cena: 190 000 - 230 000 Kč CZK

  • Výšivka Uzbek

    Uzbekistán

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 56.000 CZK (2.240 €)

    výšivka, ruční práce; bavlna, hedvábí, semi-antik (40 až 60 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 241 x 205 cm, Tradiční středoasijská výšivka s bohatou symbolikou. V souladu s tradicí byly během svatby před domem nevěsty předvedeny její nejkrásnější výšivky jako nevěstino věno. Sloužily jako d…

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.240 €)

    Odhadní cena: 165 000 - 185 000 Kč CZK

  • Bachtiár

    Írán

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    ručně vázaný koberec; vlna, semi-antik (70 až 80 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 430 x 310 cm, Koberec bachtiár s typickým centrálním medailonem. Koberec byl uvázán příslušníky původně nomádského kmene Bachtiár, obývající středozápadní Írán na jihozápad od Isfahánu. Bachtiárské koberce se …

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 280 000 Kč CZK

  • Širván, vysokohorská vlna

    Afghánistán

    Položka č.: 64

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 194 x 151 cm, Tento ručně vázaný koberec je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Barví se převážně přírodními barvivy. Vyvázaný vzor má svůj původ ve východním Kav…

    Odhadní cena: 75 000 - 80 000 Kč CZK