• Tomáš Hřivnáč

    Píseň písní

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 10x sign. suchá jehla T. Hřivnáč, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 2010, ex. 48/100, Edice Biblos, sv. 53, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • René Řebec

    (1969)

    Příběhy Starého zákona

    Položka č.: 317

    bibliofilie, 10x sign. barevná serigrafie R. Řebec, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 2012, ex. 75/100, Edice Biblos, sv. 54, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ

  • Dušan Kállay

    Videnie svätého Jána

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 10x sign. barevný lept D. Kállay, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 2013, ex. 23/140, Edice Biblos, sv. 55, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků I. (1810-1980)

    Položka č.: 319

    bibliofilie, 11x původní signovaný grafický list: E. Bednářová, L. Jandová, V. Komárek, J. Pileček, D. Puchnarová, V. Suchánek, K. Šafář, J. Šindler, J. Škarohlíd, K. Štanclová a B.S. Urban (vše signováno), vyd. Josef Stejskal, Polička, 1981, ex. 30/60, ke 170. výroční narození K.H. Máchy, volné lis…

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků II. (1810-1985)

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    bibliofilie, 9x původní grafický list J. Bauch, J. Hadlač, J. Istler, O. Janeček, L. Jiřincová, A. Laufrová, J. Liesler, B. Reynek (novotisk Motýlek), J. Souček a V. Zykmund (vyjma Reynka vše signováno), v tiráži avizovaný graf. list J. Součka chybí, vyd. Josef Stejskal, Polička, 1985, ex. 16/70 na …

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků III. (1810-1986)

    Položka č.: 321

    bibliofilie, 11x původní signovaný grafický list: A. Beran, O. Čechová, Fr. Doležal, R. Fila, D. Chatrný, J. Jíra, O. Kulhánek, P. Sukdolák, J. Šerých, K. Valter a H. Wernischová (vše signováno), vyd. Josef Stejskal, Polička, 1986, ex. 18/80, ke 150. výročí vydání Máje a ke 150. výročí úmrtí K.H. Má…

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků IV. (1810-1989)

    Položka č.: 322

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, obs. sign. lept s bar. podtiskem Chvíla nekonečna A. Brunovský, sign. tříbar. litografii Dostaveníčko M. Rittstein, sign. reliefní tisk Touha a možnost O. Zoubek, sign. suchá jehla Daleká cesta J. Klápště, sign. lept Tvary v krajině I. Ouhel, sign. suchá jehla Strom, měsíc, voda O. Smut…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků VII. (1810-1996)

    Položka č.: 323

    bibliofilie, 4x suchá jehla (V. Boštík: Bez názvu, J. Králík: Kosmický poutník, M. Králová: Proměny času a jeho plynutí a J. Mědílek: Cesta), 1x lept s akvatintou (J. Koblasa: Plačící Jarmila), 1x serigrafie (Z. Sion: Aniž křičte, že vám stavbu bořím) a 1x kresba fixem s perforací (V. Prágr: Bez náz…

  • Různí autoři

    Karel Hynek Mácha očima grafiků VIII.

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, pův. sign. grafické listy: Eva Švankmajerová (lit.), společná litografie (E. Švankmajerová, J. Švankmajer a M. Stejskal), J. Bouda, E. Ranný a M. Stejskal (vše lit.), P. Hubička (suchá jehla), 2x daktylogram V. Ondráček a J. Ruszelák (reliéfní tisk), vyd. Josef Stejskal, Polička, 1999, …

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Různí autoři

    Marné volání?

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    bibliofilie, 3x původní signovaný grafický list Slunce jasná světů jiných...: L. Jarcovják (lept), J. Ondrušová-Wünschová (litografie) a K. Vávrová (serigrafie), nalezeno v pozůstalosti dr. J. Stejskala jako základ pro máchovský soubor č. IX, přiložen dvojlist In memoriam dr. Josefa Stejskala a dvoj…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Jan Zrzavý

    K.H. Mácha: Pouť krkonošská

    Položka č.: 326

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, ilustrace, obálka a podpis v tiráži J. Zrzavý, vyd. Lidová demokracie, Praha, 1959, ex. 509/1000 na velkolosínském ručním papíře, volné archy v obálce, 50s., obálka na hřbetu natržená, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté p…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Cyril Bouda

    K.H. Mácha: Cikáni

    Položka č.: 327

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, lept a výzdoba C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1925, ed. Hyperion, sv. 25, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. celokožená zdobená vazba, 256s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Básně

    Položka č.: 328

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, první svazek knihovny Bibliofil, Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Vladimír Komárek

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    bibliofilie, sedmi signovanými suchými jehlami vyzdobil V. Komárek (20,5 x 22cm), vyd. PNP a Spolek českých bibliofilů, Praha, 1981, 170 výtisků na ručním velkolosínském papíru, suché jehly vytiskl J. Mauler, graf. úprava L. Rusek, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák…

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 331

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, miniaturní kolibří vydání Máchova Máje, ilustrováno, vyd. Jindřich Lorenz, Třebíč, 1911, clpl. vazba, 110s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 332

    kniha, vzácně se objevující vydání, častěji se objevuje vyd. z r. 1922 s novou úpravou C. Boudy, z tiráže: přesně dle facsimile rukopisu a prvního vydání z r. 1836, upr. V.H. Brunner, vyd. K. Janský, Praha, 1919, 4. svazek knihovny Hyperion, zlacená ořízka, polokožená převazba, 60s., mírně ušpiněný …

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 333

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, podobizna autorova a dvoustránkový životopis spisovatele, vyd. Jindřich Lorenz, Třebíč, 1896, zlacená ořízka, pův. zdob. clpl. vazba, 46s., místy lehce odřené desky, v textu poznámky tužkou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 334

    kniha, třetí ilustrované vydání (v knize uvedeno jako druhé), il. B. Kroupa, celkem vydání osmé (v knize uvedeno jako sedmé), vyd. I.L. Kober, Praha, 1881, zlacená ořízka, pův. clpl. vazba, 38s., rozvolněné předsádky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 335

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, druhé ilustrované vydání, il. Jos. Scheiwl, ryl J.F. Patočka, vyd. I.L. Kober, Praha, 1872, převazba do nepůvodních desek, 42s., desky poškozené, rozvolněno, flíčky na listech, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Karel Svolinský

    Máj

    Položka č.: 336

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, 1980, 34 x 25 cm, edice Krásných tisků Bohemia, zmenšená kopie slavné bibliofilie, vystavené na mezinárodní výstavě dekorativního umění v Paříži r. 1925 s dřevoryty K. Svolinského, Československý spisovatel, Praha, plátěná vazba v kartonovém obalu, 55 stran, bez výrazného poškození, Antikvari…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 337

    bibliofilie, čtyřmi kresbami vyzdobila Toyen, vyd. Družstevní práce, Praha, 1936, volné listy v obálce, 69s., okraje obálky potrhané, ušpiněný spodní okraj listů, antiqari.at Radhošťská

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 338

    bibliofilie, dvanácti vernis mou (měkký kryt) a dřevorytem na obálce vyzdobil P. Šimon, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1950, volné archy v obálce, 64s., lehce otřepené okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Pavel Hlavatý

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 339

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    bibliofilie, 6x sign. barevných leptů P. Hlavatý, vyd. E. Gebauer, P. Janata, I. TAuferová, Fr. Alex, R. Taufer a V. Stejskal, 1981, ex. 2/80, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Kořínka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 340

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, ilustrace a kresba na obálce J. Zrzavý, závěrečná studie věnovaná ilustracím Zrzavého J. Kotalík, poznámky a vysvětlivky K. Jánský, 16 sv. edice Nesmrtelní, vyd. KLHU, Praha 1954, pl. vazba s ob., 94s., obálka při kraji drobně poškozena, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3559 Historie příhozu

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 341

    kniha, barev. kresba ve frontispisu, čb. ilustrace a kresba na obálce Fr. Vrobel, předmluva nakladatelova, tisk Fr. Rebec,  vyd. Vojtěch Šeba, Praha 1928, brož., 53s., obálka při kraji drobné skrvny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj * Май

    Položka č.: 342

    kniha, česko-ukrajinské vydání, text v azbuce, následuje srovnávací česko ukrajinský text v juxtapozici, do ukrajinštiny přel. Fedor Balyckyj, český text přehlédl Fr. Krčma, tisk Zádruha,  vyd. nákladem vlastním Fedor Balyckyj, Praha 1939, brož., 87s., ochr. přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ost…

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 343

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    2x kniha, dva výtisky (brož + vazba), ilustrace a kresba na obálce M. Galanda, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1941, brož., 77s., nerozřezáno; poloplátěná s obálkou, 77s, při okrajích obálka mírně poškozena, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 344

    kniha, ilustrace a kresba na obálce v. Oliva, vyd. Šolc a Šimáček, Praha (1920), brož., 48s., obálka při kraji poškozená, hřbet poničený, uvnitř dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 345

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 346

    kniha, 12x měkký kryt a dřevoryt P. Šimon, úprava J. Cipra, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, 800 výtisků, maršovský ruční papír, brož., 69s., obálka při okraji pokrčená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní