Bibliofilská aukce (3. kolo)

položky je možné po domluvě (alespoň dva dny předem) připravit na ukázku. V případě zájmu kontaktujte prosím Aukční síň Vltavín - T: 224930340, E: info@galerie-vltavin.cz

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Karel Kappstein: Umělecká litografie

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:30

    bibliofilie, 9 z původních 10 sign. litografií a obálka R. Kremlička, JEDNA LITOGRAFIE CHYBÍ, papírová obálka vevázaná, vydal Lud. Bradáč, 1921, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, dodatky Rud. Žaloudek, ex. 59/100 na lepším papíře, celoplátěná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Zrzavý

    Jan Zrzavý 1906 - 1940

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:31

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, sign. litografie, ob. s bar. litografií, podpis na titl. listě J. Zrzavý, vyd. Umělecká beseda a Družstevní práce, Praha, 1941, nákl. 1000 výtisků, clpl. vazba s obálkou, 309s., lehce natržená obálka v horní části, jméno vlastníka knihy, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážd…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Kasimir Edschmid - Die Fürstin

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:32

    bibliofilie, 30 x 23,5 cm, 6x lept M. Beckmann, vyd. Gustav Kiepenheuer, Weimar, 1918, ex. 246/500, pův. clpl. vazba ve slepé papírové ob., 81s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Joanny Bricaurd - Černá mše

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:33

    bibliofilie, 26 x 19 cm, 3x sign. dřevoryt J. Hodek, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1925, 100 č. výtisků, č. tohoto sv. zakryto tuší, celokožená vazba, 57s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Jan Křtitel

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:34

    bibliofilie, 8 leptů J. Pileček, pro své přátelé připravil J. Runštuk a K. Žižkovský, 1988, edice Biblos velká řada sv. 6, ex. 83/100, na papíře Hollar z Velkých Losin, volné listy v kartonových deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Prosba (Nedokončený dřevoryt)

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 16.800 CZK (672 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:35

    kniha s dřevorytem, 1915, 24,7 x 15,5 cm, tato monografická studie o malíři Bohumilu Kubištovi byla napsána a redigována F. Kubištou, korekturu provedl prof. dr. Eugen Dostál. Dílo vydal S. V. U. Mánes v Praze a František Kubišta v Brně. Úprava F. Kalába. Vydáno 600 výtisků., poškozená vazba, obálka…

    Aktuální cena: 16.800 CZK (672 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Derriere le miroir

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:36

    litografie, 1973, 38 x 55,6 cm, uprostřed přeložený papír, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jozef Gertli Danglár

    Peter Michalovič, Vlastimil Zuska, Rozprava o Westerne

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:37

    serigrafie, 2014, 23 x 16 cm, sign. PD Danglár, č. 63/80, Bibliofilské vydání 8 grafických listů

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Zjevení svatého Jana

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 8.900 CZK (356 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:38

    bibliofilie, 7x grafický list, 1998, 29 x 19,5 cm, autorský tisk, náklad 100 číslovaných výtisků, edice BIBLOS, svazek 9, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukl…

    Aktuální cena: 8.900 CZK (356 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Litógrafo I

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:39

    soupis díla s 11 originálními litografiemi, Vázaná publikace na 231 stranách slovem i obrazem představuje dílo Joana Miro vytvořené do roku 1952. Vydalo vydavatelství Maeght Paříž v roce 1972, vytiskla Poligrafa Barcelona, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1877-1962)

    (Hermann Hesse) Siddhártha

    Položka č.: 41

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:40

    bibliofilie, 2002, 21,5 x 17,2 cm, autorský tisk, součástí edice je pět barevných signovaných leptů Pavla Sukdoláka

  • V. Olíva

    Luděk Marold - Album Zlaté Prahy

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:41

    kniha, 41,5 x 29 cm, druhé rozmnožené vydání, Prémie Zlaté Prahy, nákladem J. Otty v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Paul Valéry

    (1889-1910)

    Duše a tanec

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:42

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • .

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:43

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jaroslav Procházka

    Involuce nitra, Jan Skácel - Oříšky pro černého papouška

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:44

    10 grafických listů, 1977, 30 x 23,5 cm, jednotlivé listy sign. PD Procházka 77, 4/10, 10x linoryt J. Procházka, mírně odřená obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Belohlávek

    (1924-2019)

    Karel Hynek Mácha - Máj

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:45

    bibliofilie, 41 x 26 cm, 4x linoryt F.Bělohlávek, vyd. Tisk, Brno, 1966, ex. 51/100, na ručním papíře z Velkých Losin, volné archy v ob., 62s., lehce zašpiněná ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:46

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. K…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina - Esej

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:47

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Liesler

    Vítězslav Nezval - Sloky o Praze

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:48

    bibliofilie, 43 x 31 cm, pův. litografie J. Lieslera, vyd. ČSVU, Praha, 1956, volné listy v ob., 28s., obálka mírně ušpiněná, razítko redakce Obrany lidu v tiráži, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Cyril Bouda

    Legenda o svatém Václavu

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:49

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x sign. mědiryt Cyril Bouda, podpis autora s věnováním V. Žilkovi, vyd. Lyra Pragensis, 1. sv. bibliofilské edice Polyhymnia, Praha, 1971, ex. 489/1000, ruční papír, brož, 16s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělec…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Clara Istlerová

    Edouard Jaguer - Dějiště stávky

    Položka č.: 51

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:50

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, 4x orig. dřevoryt Clara Istlerová, 58. sv. edice Speciály F. Muziky na Umprum, Praha, 1968, studijní práce autorky, ex. 22/35, clpl. vazba, 32s. , kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, postgraduální studium na Ce…

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:51

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:52

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Richard Janthur

    (1883-1956)

    Der Goldene Esel des Apulejus

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:53

    kniha, 26 x 19,5 cm, 12x sign. lept R. Janthur, vyd. Franz Schneider, Berlin, 1924, ex. 162/200, podpis v tiráži, plpl. vazba, 87s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:54

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x sign. akvatitnta J. Stretti-Zamponi, vyd. K. reichel, Praha, 1928, podpis J. Rokyty na titl. straně, ex. 72/180, pův. pergamenová vazba, 73s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Svolinský

    Legenda o Svaté Kateřině

    Položka č.: 56

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:55

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Max Švabinský

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:56

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 58

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:57

  • Walter Klemm

    (1883-1957)

    Der Ackermann aus Böhmen

    Položka č.: 59

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:58

    bibliofilie, 29 x 20,5 cm, 2x sign. dřevoryt Walter Klemm, text A. Bernt, úprava Otto Kletzl, vyd. Druckerei Gebrüder Stiepel, Reichenberg, 1925, ex. 178/200, pův. clpl. vazba, 91s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Oskar Laske

    (1874-1951)

    Laske

    Položka č.: 60

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:59