Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

    Zátiší s raky

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    olej, kovový plech, 16 x 22 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Zátiší s rybami

    Položka č.: 71

    olej, kovový plech, 14, 7 x 20 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Květiny

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, dřevěná deska, 20 x 18 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Květiny II

    Položka č.: 73

    olej, dřevěná deska, 20 x 18, 5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Muži v salonu

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, dřevěná deska, 9 x 12 cm, sign. vzadu, rám

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Portrét ženy

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, 1. pol. 19 století, 24, 5 x 21 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Portrét muže

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 24 x 21, 5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    Výhled do pole

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 22 x 34 cm, sign. PD O. Blažíček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Václav Březina

    (1892-1906)

    V lese

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    olej, plátno, 37,5 x 50 cm, sign. V. Březina, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Večerní krajina

    Položka č.: 79

    uhel, papír, 26, 5 x 36, 5 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu ve výřezu Razítko: Z pozůstalosti akad. malíře Aloise Kalvody, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Pastviny u Bukové u Vožice

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    olej, karton, 1943, 25 x 32 cm, sign. PD OBubeníček, rám, vzadu popsáno, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 81

    olej, karton, kolem 1920, 17 x 23,5 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfelda. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a j…

  • Oldřich Hlavsa

    (1889-1936)

    Zima na vsi

    Položka č.: 82

    olej, malířská lepenka, 36 x 45 cm, sign. PD Oldřich Hlavsa, rám, malba krajináře, který ve své tvorbě převážně zachycoval okolí Rybné nad Zdobnicí a krajinu pod Orlickými horami, Antikvariát Dlážděná, v letech 1910-1913 žák prof. Halma a Hertericha na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarn…

  • Jan Honsa

    (1876-1937)

    Chalupa

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    olej, lepenka, 32 x 49 cm, sign. PD J. Honsa, rám, český malíř, grafik a krajinář. Po ukončení měšťanské školy pracoval v rodinném hospodářství. Na jaře r. 1893 byl přijat do krajinářské speciálky prof. Julia Mařáka na pražské Akademii. V r. 1903 podnikl cestu do Paříže a Normandie. V r. 1904 také o…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima

    Položka č.: 84

    olej, plátno, kolem 1930, 35 x 45 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho spolužáci. Zachycoval krajinu jasnějšími barvam…

  • František Líbal

    (1896-1974)

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, plátno, 1940, 74 x 95 cm, sign. LD F. Líbal 1940, rám, žák prof. V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, studium v Drážďanech, Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jan Minařík

    Kohout

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    olej, překližka, 23 x 25 cm, monogr. PD M., rám, studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora J. Mařáka. V roce 1907 podnikl cestu do Paříže s kolegy A. Slavíčkem a S. Lolkem. Nejčastějšími motivy Minaříkových obrazů byla mizející a měnící se pražská zákoutí, kde prožil své mládí. Zásad…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • V. V. Novák

    (1910-1969)

    Rybník u Stráže

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    olej, plátno, 1967, 54 x 118 cm, sign. PD V. V. Novák 1967, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Podzim

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, lepenka, cca po roce 1905, 22,5 x 30,5 cm, sign. PD Panuška, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Procházka

    (1919-1984)

    Zima u mlýna

    Položka č.: 89

    olej, karton, 27 x 49 cm, sign. PD Jos. Procházka, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 19.500 CZK (780 €)

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1, malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní int…

    Aktuální cena: 19.500 CZK (780 €)

  • Bohumil Ullrych

    Hrad Rábí

    Položka č.: 91

    olej, plátno, 1935, 74 x 115 cm, sign. LD B.Ullrych, rám, malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičů…

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Maurské mlýny na Guadalquiviru ve Španělsku

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, dřevotříska, 1932, 41 x 55 cm, sign. PD Veris, rám, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky na Akademii Julienne v Paříži

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Linka Procházková

    (1884-1960)

    Pohled na Kutnou Horu

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    enkaustika, olej, plátno, kolem 1930, 75 x 100 cm, sign. LD Linka Procházková, rám,  Linka Procházková, rozená Scheithauerová, studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, poté přešla na jedinou umělecky zaměřenou školu, která byla ženám přístupná (pražská Uměleckoprůmyslová škola)…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Alois Wierer

    (1878-1945)

    Dívka na lavičce

    Položka č.: 94

    olej, plátno, 66,5 x 59 cm, sign. PD A. Wierer, rám, na rámu oděrky. Alois Wierer byl malíř a grafik, studoval na Pražské akademii v letech 1902-1904 u Fr. Thieleho. Po absolutoriu spolupracoval delší dobu s časopisem "Jugend" v Mnichově. Ve své tvorbě se vždy rád vracel k tématu staré Pra…

  • Jan Zrzavý

    Máchovská krajina

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    lavírovaná kresba tuší, běloba, papír, 1934, 33,5 x 61,5 cm, PD monogr. J. Z. 1934, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • Jan Zrzavý

    Benátky

    Položka č.: 96

    lept, papír, 9,5 x 14,5 cm, sign. PD J. Zrzavý, monogr. PD JZ, rám, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Zátiší s lahví

    Položka č.: 97

    akryl, karton, 1980, 70 x 48 cm, sign. LD Bělocvětov 80, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na …

  • Jaroslav Blažek

    (1927)

    Figura

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, plátno, 84,5 x 54,5 cm, sign. PD Blažek, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠVU v Bratislavě a na AVU v Praze

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Rodný kraj

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    akvarel, kvaš, papír, 1945, 58,8 x 43 cm, sign. LD Beneš 45, rám, studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku byl ovlivněn kubismem a fauvismem (Hráči, 1909), později tvořil realistické olejomalby. Prvn…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)