Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

  • Ivan Kolman

    Skleněný obraz

    Položka č.: 640

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    broušené křišťálové sklo klínovým řezem a pískováním, 1998, 70 x 55 cm, vyryto PD I. Kolman 1998, kliprám, podklad černý samet, Ivan Kolman je žákem prof. Stanislava Libenského. Z původního prostředí UMPRUM se posléze vydal svou vlastní cestou a věnuje se práci s broušeným a pískovaným sklem. Toto t…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Emmanuel Villanis

    (1858-1914)

    Salambo

    Položka č.: 641

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    patinovaný bronz na mramorovém podstavci, 34 x 13 x 11 cm, značeno na zadní straně, Secesní busta z patinovaného bronzu na mramorovém podstavci. Emmanuel Villanis (Lille 1858 - 1914 Paříž), významný představitel secese, studoval na Akademii výtvarných umění (Albertina) v Turíně. Jedním z jeho učitel…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • František Dostál

    Akt ženy klečící

    Položka č.: 642

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bromostříbrná fotografie, 1976, 23,1 x 16,9 cm, sign. vzadu František Dostál, 1976, Sedlčansko, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • František Dostál

    Ráno

    Položka č.: 643

    bromostříbrná fotografie, 1970, 21 x 14,4 cm, sign. vzadu František Dostál 1970, vzadu popsáno, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Dostál

    Akt ženy na pohovce

    Položka č.: 644

    bromostříbrná fotografie, 1977, 16,8 x 23 cm, sign. vzadu František Dostál, 1977, Letná, Ovenecká ul., Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

  • Miroslav Tichý

    (1926-2011)

    Žena v plavkách

    Položka č.: 645

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    černobílá bromostříbrná fotografie, 11,4 x 7,5 cm, stav odpovídá autorskému přístupu

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Miroslav Tichý

    (1926-2011)

    Na ulici

    Položka č.: 646

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    černobílá bromostříbrná fotografie, 15 x 13,1 cm, stav odpovídá autorskému přístupu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Miroslav Tichý

    (1926-2011)

    Postava

    Položka č.: 647

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    černobílá bromostříbrná fotografie, 15,4 x 8,6 cm, stav odpovídá autorskému přístupu

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jindřich Brok

    (1912-1995)

    Terezín!

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bromostříbrná fotografie, 46,5 x 32,3 cm, na zadní straně popsáno a značeno autorským razítkem, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Funkeho a. J. Ehma na Státní grafické škole

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Miroslav Khol

    Jan Werich

    Položka č.: 649

    fotografie, 26 x 39,8 cm, sign. PD Kohl Miroslav, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Jiří Krauer

    Fotografie soch

    Položka č.: 650

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    5 x autorem ručně retušovaná fotografie, 60. léta, 58 x 47 cm, sign. vše Krauer, Sběratelsky velice zajímavý soubor fotografií doplňující okruh přátel V. Boudníka. Narodil se 19.2. 1927 v Chmelišti u Uhlířských Janovic v okrese Kutná Hora. Sklony k malování měl již od útlého věku a zdědil je po matc…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Jan Malý

    (1954-2017)

    Bretagne

    Položka č.: 651

    bromostříbrná fotografie, 1992, 43,8 x 56,5 cm, sign. na zadní straně Jan Malý 92, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, studoval na SPŠ grafické v Praze a na FAMU tamtéž, člen SVU Mánes

  • Drahomír Josef Růžička

    (1870-1960)

    Sestry

    Položka č.: 652

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    fotografie, 1936, 35 x 27,6 cm, sign. na zadní straně D. Ruzicka, na zadní straně popsáno: The Sisters Anna Marie and her sister Josephin in her living room in 1936 in Berlin, Antikvariát Dlážděná, člen Klubu fotografů amatérů Praha a ČKFA

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Z okna mého bytu

    Položka č.: 653

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    fotografie, 1952, 56 x 47 cm, sign. na zadní straně LSitenský 1952, rám, Balbínova ulice, poštovní vůz, foceno z jeho bytu v roce 1952, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze, člen SČVU

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Stanislav Tůma

    (1950-2005)

    Odraz na zdi

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bromostříbrná fotografie, 1991, 27,5 x 18,5 cm, sign. PD Stanislav Tůma1991, rám, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace profesionálních fotografů

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)