Současné umění | 173. Aukce - sálová aukce

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Konec světa III

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 21.500 CZK (860 €)

    Ukončení prvního podání: 02. 04. 2020 15:00

    Aktuální cena: 21.500 CZK (860 €)

  • Karel Jerie

    Mykóza I.

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Leoš Suchan

    (1989)

    Modrý papír

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    olej, plátno, 2019, 60 x 80 cm, sign. zezadu Leoš Suchan, ve své tvorbě se Leoš Suchan zaměřuje na dvě krajní polohy malby. Je to malba realistická a malba čistě abstraktní, někdy se tyto dva odlišné přístupy snaží kombinovat na jednom díle. U malby popisné si vybírá témata zcela všední, která ho ob…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Antonín Střížek

    Skály

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tempera, papír, 44,5 x 31,5 cm, sign. PD A. Střížek Střížek, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Antonín Střížek

    Lekníny

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    pastel, papír, 2017, 38 x 58 cm, sign. PD Antonín Střížek 17, rám, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Zdeněk Tománek

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    akryl, plátno, 2019, 80 x 70 cm, sign. LN Tománek 2019, studium reprodukčního kamenosochařství a restaurátorství u J. Habarty na SUPŠ v Uherském Hradištii, žák prof. M. Axmana a doc. S. Hanzíka v sochařském ateliéru na AVU v Praze, člen Asociace umělců medailérů, Sdružení Q a Skupiny VM-Východní Mor…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Michal Škapa

    (1978)

    Rád vás poznávám

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    airbrush, akryl, plátno, 2015, 100 x 100 cm, sign. vzadu Michal Škapa , malba významného současného člena pražské umělecké a  streetartové scény. Škapa se rovněž velmi úspěšně věnuje grafickým návrhům knih, plakátů atp. Pracuje v  rozlišných médiích a  formátech od  realizace nástěnných maleb – mura…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Láska navždy

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, plátno, 2018, 60 x 60 cm, sign. PD Vetengl 18, Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat pocity šeré samoty, a…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Vánoce na hřbitově II

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 69.000 CZK (2.760 €)

    uhel, plátno, 2013, 130 x 150 cm, sign. zezadu Vetengl 2013, o díle slovy samotného autora:"Zde je můj návrat ke kresbě. Tento obraz je vymyšlený se vším všudy. Opět zde ostře kontrastuje hrob a jeho okolí. Propojuje se zde krajina s hrobem (hrob má řešenou okolní podlahu, která přechází do kra…

    Aktuální cena: 69.000 CZK (2.760 €)

  • Michal Rapant

    (1986)

    Princeznina volba

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 2015, 120 x 100 cm, sign. LD Rapant, sign. vzadu Michal Rapant 17. 12. 15

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Michal Singer

    Bleší cirkus

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    akryl, kombinovaná technika, plátno, 50 x 100 cm, sign. DU SINGER, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Michal Singer

    Krev kosmonautů

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 90 x 60 cm, živočišná energie a totálně nehledaný význam, takové atributy můžeme naleznout v níže nabízeném díle. Zcela jistě můžeme nalézt prvky figurací, které jsou znázorněny ve formě démonů a fantazie. Tyto prvky jsou skryté v díle a nabývají lidskou i animáln…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Josef Mžyk

    Dívka a kachny

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    akryl, plátno, 1997, 100 x 140 cm, sign. PD Mžyk 97, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

  • Anna Vančátová

    Portrét

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kombinovaná technika, papír, 2008, 60 x 40 cm, sign. PD Vančátová

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Anna Vančátová

    Pierot

    Položka č.: 105

    kombinovaná technika, papír, 2010, 49,1 x 35 cm, sign. PD Vanč.10

  • Anna Vančátová

    Volterra

    Položka č.: 106

    kombinovaná technika, papír, 2013, 63 x 43 cm, sign. DU Vanč.13

  • Anna Vančátová

    Slon

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    kombinovaná technika, papír, 2003, 44 x 30,2 cm, sign. DU Vanč.03

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Anna Vančátová

    Petr

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kombinovaná technika, papír, 2006, 60 x 44 cm, sign. LD Vančátová 06

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Anna Vančátová

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kombinovaná technika, papír, 1992, 61 x 48 cm, sign. PD Vančátová92, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Anna Vančátová

    Postman

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2006, 40 x 35 cm, sign. zezadu Vančátová

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Anna Vančátová

    Františka

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    olej, plátno, 2010, 80 x 60 cm, sign. zezadu Vančátová

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Ladislav Kuklík

    Položka č.: 112

    tuš, papír, 2017, 80,8 x 54 cm, sign. PD L. Kuklík 2017, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Gepard

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    tuš, papír, 2017, 52 x 84 cm, sign. PD Kuklík 2017, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Ivana Lomová

    Aneta III

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2011, 70 x 90 cm, sign. zezadu IVANA LOMOVÁ 2011, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z …

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Alena Anderlová

    Psí život

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 2017, 80 x 70 cm, sign. vzadu Anderlová, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Zakoukaný Tonda

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, plátno, 2019, 85 x 65 cm, sign. zezadu Lukáš Miffek, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou sty…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Jaroslav Valečka

    (1972)

    Nad městem

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno, 2011, 71 x 135 cm, sign. zezadu J. Valečka 2011, vystudoval malbu v ateliéru Jiřího Sopka a plastiku u Jana Hendrycha na pražské Akademii výtvarného umění (1991-1998). Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Central Europe stuckists (2012) a členem volného sdružení Natvrdlí (2010). Běh…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Kamila Ženatá

    Krokodýlí tanec

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2018, 80 x 80 cm, sign. zezadu Kamila Ženatá, žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    lité laky, plátno, 1992, 181 x 120 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak 1992, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definován…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Kalísia na návštěvě

    Položka č.: 120

    olej, plátno, 2019, 90 x 50 cm, sign. zezadu Zichová 2019