Současné umění | 173. Aukce - sálová aukce

  • Michael Rittstein

    Záchod (dveře)

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (144 €)

    Ukončení prvního podání: 02. 04. 2020 15:00

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

  • Michael Rittstein

    Automilenci

    Položka č.: 62

    litografie, 1982, 53 x 30, 5 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 7/35, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Milenci šílenci II.

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Michael Rittstein

    Muž a žena

    Položka č.: 64

  • Michael Rittstein

    Sukně

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (176 €)

    Aktuální cena: 4.400 CZK (176 €)

  • Michael Rittstein

    Čekárna

    Položka č.: 66

    litografie, 1980, 39 x 54,5 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 10/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Album litografií

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, č. 32/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů. Autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a  rovněž dlouholetým pedagogem na …

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Michael Rittstein

    Lednice

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    kvaš, papír, 1992 -1993, 49 x 35 cm, VD M.Rittstein, Michael Rittstein je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i  jeho četné výstavy v  zahr…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Roman Franta

    Smilstvo

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, přelakováno, 2013, 40 x 30,3 cm, sign. DU R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Roman Franta

    Lakomství

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    akryl, plátno, přelakováno, 2013, 50,2 x 40,2 cm, sign. DU R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Aleš Růžička

    Svatební kytice

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

  • Pavel Dušek

    (1992)

    Po dešti

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Pavel Dušek

    (1992)

    Český ráj

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    olej, akryl, plátno, 2016, 85,3 x 124 cm, sign. zezadu DUŠEK 2016, rám

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • MICL

    (1969)

    Město labutí

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • MICL

    (1969)

    Torzo anděla

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, plátno, 2012, 44,5 x 59,5 cm, sign. PD Micl 12, rám, práce brněnského rodáka Michala Novotného, tvořícího pod pseudonymem Micl, na zadní straně popsáno a signováno autorem Micl 2012, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a pr…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    akvarel, papír, 11,5 x 16,5 cm, klip rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ivan Ouhel

    PF 2005

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    akvarel, ruční papír, 12 x 21,5 cm, autorské přání s podpisem, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ivan Ouhel

    Letní krajina

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, 2000, 30 x 35 cm, sign. PD I. Ouhel 00, rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ivan Ouhel

    Předjaří

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2011, 30 x 30 cm, sign. DU I. Ouhel 11, rám, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se pů…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Ivan Ouhel

    Bariéra

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    olej, plátno, 1990, 105 x 105 cm, sign. DU I. Ouhel 90, olištováno, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj kraji…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Kadmium

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, plátno, 2019, 90 x 70 cm, sign. zezadu Havlín 2019, Zbyněk Havlín absolvoval ateliér intermediální tvorby u M. Knížáka v roce 2004. Během své kariéry se etabloval i v zahraničí (Rakousko, Německo), několik let žil ve Vídni. Ve svých živelně podaných expresivních malbách zaznamenává rozmanité p…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Symphonic Poem - Vltava 02

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    olej, plátno, 2018-2020, 80 x 100 cm, sign zezadu Havlín

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Cesta u křížku

    Položka č.: 83

    olej, plátno, 2017, 80 x 75 cm, sign. PD Mühlbauer 2017, olištováno, žák prof. J. Smetany

  • Otto Placht

    Džunglička

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    akryl, kombinovaná technika, plátno, 2018, 80 x 60 cm, sign. zezadu Otto Placht, nabízený obraz představuje ukázku umělcova tvůrčího vzepětí v novém malířském stylu, ke kterému umělec dozrál po přestěhování mezi domorodé obyvatele peruánské Amazonie. Zkušenost z akademických studií v Čechách obohace…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Zachycené světlo

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akryl, plátno, 2005, 185 x 165 cm, sign. LD Vl. Kafka 2005, klínový rám, nádherná ukázka Kafkovy symbolicky expresivní malby, v tomto případě stejně vitální jako byl autor sám, rovněž poškození na několika místech plátno jako by odráželo malířovy pohnuté životní osudy, na zadní straně popsáno autore…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Obloha na zemi

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    akryl, plátno, 2004, 160,5 x 185,5 cm, sign. PD Vl. Kafka 2004, klínový rám, nabízené velké plátno Obloha na zemi je typickou prací známého akademického malíře a osobitého duchovního léčitele, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M. Knížáka na AVU v Praze, čle…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Vladislav Mirvald

    (1921-2003)

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    olej, karton, 45 x 33 cm, rám, publikováno v katalogu Vladislav Mirvald: Geometrie, s. 367, vydala Galerie Benedikta Rejta, 2016

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleoni

    Položka č.: 88

    akryl, plátno, 2020, 70 x 50 cm, sign. zezadu Martin Salajka 2020, žák prof. M. Rittsteina

  • Martin Salajka

    (1981)

    Triko (Lebka)

    Položka č.: 89

    akryl, textil, kombinovaná technika, 2017, 70,5 x 50,5 cm, sign. zezadu Martin Salajka 2017, Salajka svou tvorbu sám charakterizuje jako „expresionismus okořeněný podivností symbolismu“. Díla, která diváka jistě nenechají bez emocí, nelze nazvat prvoplánově dekadentními, Salajkova expresivita a témě…

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Kluci se šneky

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    tempera, papír, 2016, 49,5 x 69,5 cm, sign. PD Typlt 2016, rám, Lubomír Typlt patří k těm výraznějším umělcům na české současné výtvarné scéně. Co se týče motivů, opakují se v jeho obrazech určitá témata. „Alegorizované“ dětské postavy v Typltových obrazech balancují na hranici vážnosti a komičnosti…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)