Karel Oberthor

(1921-1996)

žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 187979

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 26. 08. 2019 15:09

    litografie, 1958, 33,5 x 45 cm, sign. PD K. Oberthor 58, rám, č. 53/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Loď na moři

    Položka č.: 220241

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 08. 2019 15:19

    lept, 1966, 10,8 x 18,5 cm, sign. DU K. Oberthor 66, č. 63/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Zátiší s vínem

    Položka č.: 232515

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 29. 08. 2019 14:50

    litografie, 1958, 33,5 x 44,5 cm, sign. PD K. Oberthor 58, č. 64/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Tři klauni

    Položka č.: 236641

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Plánované ukončení: 04. 09. 2019 18:35

    litografie, 1995, 22 x 16,5 cm, sign. DU K. Oberthor 95, rám, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Rybník Stříbrný

    Položka č.: 236818

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 05. 09. 2019 17:22

    litografie, 1980, 38,5 x 53,5 cm, sign. DU K. Oberthor 80, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Strakonice

    Položka č.: 236855

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 05. 09. 2019 17:59

    litografie, 1974, 39,5 x 32 cm, sign. DU K. Oberthor , Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    S kaprem

    Položka č.: 237173

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 16. 09. 2019 21:06

    litografie, 1970, 16,8 x 6,8 cm, sign. DU K.Oberthor70, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook