Karel Tondl

(1893-1980)

žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, historik umění, pedagog; absolvoval studijní cesty po Evropě a USA, několik let žil v Paříži a ve Švýcarsku; působil v gobelínové dílně v Madridu a vatikánských mozaikářských dílnách v Římě; pedagog Státní grafické školy v Praze (od 1925); věnoval se malbě, volné grafice, ilustraci, známkové tvorbě (mj. 1957 Josef Ressel, 1958 Mariánské Lázně), monumentálním kompozicím, gobelínům; vynikal jako tvůrce monotypů (alegorie koupajících se žen a dětí); v krajině zobrazoval okolí Prahy, Veřovice, Slovácko a motivy ze Švýcarska, Francie (hlavně Paříže a Alp), Vysokých Tater; o umění přednášel i publikoval, působil jako výtvarný referent Naší doby, zabýval se tvorbou H. Boetingera a grafikou M. Švabinského; vydával bibliofilské tisky, grafické práce byly vydávány i jako prémie Hollara; věnoval se hře na housle, koncertoval jako sólista; zastoupen v NG a GHMP v Praze, MG v Brně, SNG v Bratislavě, KGVU ve Zlíně, Muzea Kroměřížska v Kroměříži, Slovácké galerie v Uherském Hradišti, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, GVU v Karlových Varech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Pohled k Nizkým Tatrám (Z Nového Smokovce)

    Položka č.: 850

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2019 12:10

    akvarel, papír, 1937, 46 x 35 cm, sign. LD K. Tondl 1937, rám, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Soci…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Karlštejn

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2019 13:39

    litografie, 1955, 28 x 36 cm, sign. PD Karel Tondl, č. 62/100, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, Print S…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Sázava ve Hvězdonicích

    Položka č.: 185376

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2019 10:31

    dřevoryt, 1954, 16,8 x 24,4 cm, sign. PD Karel Tondl, pasparta, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé N…

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Položka č.: 218089

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 12. 2019 10:49

    dřevoryt, 16,3 x 12,3 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Sázava ve Hvězďonicích

    Položka č.: 221025

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 18. 12. 2019 11:00

    dřevoryt, 16,8 x 24,3 cm, sign. PD Karel Tondl, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art …

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)