Michal Singer
(1959)studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Michal Singer
Položka č.: 691Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 22. 03. 2024 13:06
litografie, 2009, 52 x 69 cm, značeno na kameni SNG 09, č. 67/100, růžky malinko ohmatané, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Michal Singer
Pestrý
Položka č.: 1031Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 22. 03. 2024 18:46
2x litografie, 2009, 49,3 x 34,4 cm, sign. DU Singer 09, 75/100, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)