Michal Singer

studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Michal Singer

    Epicentrum

    Položka č.: 19682

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.250 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 60 x 40 cm, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.250 €)

  • Michal Singer

    Pestrý

    Položka č.: 244705

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 09. 06. 2020 15:50

    2x litografie, 2009, 49,3 x 34,4 cm, obě sign. DU Singer 09, 75/100, 83/100, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Michal Singer

    Modrá hlava

    Položka č.: 244825

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 10. 06. 2020 16:10

    litografie, 2009, 49 x 34,5 cm, sign. DU Singer 09, 70/100, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)