Michal Singer

studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Michal Singer

    Forma ukájení

    Položka č.: 19699

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, plátno, 2012-2013, 50 x 150 cm, sign. L část obrazu Michal Singer, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Michal Singer

    Na Bezdězu

    Položka č.: 19715

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, plátno, 2008, 72 x 60 cm, sign. PD Singer, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Michal Singer

    Krev kosmonautů

    Položka č.: 250497

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 17:43

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 90 x 60 cm, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Michal Singer

    Budějovický Ikaros

    Položka č.: 187016

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 19:14

    grafický list, 20 x 20 cm, č. 30/30, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)