Helena Vanišová

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Helena Vanišová

    Odpočinek pod keřem

    Položka č.: 189097

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:51

    linoryt, akvarel, 9,5 x 13 cm, pasparta, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Helena Vanišová

    Konec léta

    Položka č.: 189098

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:52

    linoryt, akvarel, 10,5 x 14,5 cm, pasparta, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Helena Vanišová

    Letní večer

    Položka č.: 189099

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:53

    tempera, papír, 10,5 x 7,7 cm, sign. PD H. Vanišová, pasparta, vzadu popsáno autorkou, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Helena Vanišová

    Zvědavost

    Položka č.: 189100

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:54

    kombinovaná technika, papír, 10,7 x 14,7 cm, sign. PD Helena Vanišová, pasparta, autorský tisk, vzadu popsáno autorkou, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Helena Vanišová

    Tichá rozmluva

    Položka č.: 189106

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:55

    kombinovaná technika, papír, 10,4 x 14,5 cm, sign. PD Helena Vanišová, pasparta, vzadu popsáno autorkou, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Helena Vanišová

    Léto

    Položka č.: 189107

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:56

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Helena Vanišová

    Koutek zahrádky VIII

    Položka č.: 189108

    Vyvolávací cena: 1.350 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 16:57

    olej, karton, 13,5 x 13,5 cm, sign. LD H. Vanišová, rám, vzadu popsáno autorkou, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 1.350 CZK (54 €)

  • Helena Vanišová

    Spánek v lese

    Položka č.: 189222

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 17:03

    olej, plátno, 30 x 40 cm, sign. PD H. Vanišová, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Helena Vanišová

    Umírající pták a žlutý mrak

    Položka č.: 189446

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 17:04

    olej, plátno, 30,5 x 40 cm, sign. LD H. Vanišová, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

  • Helena Vanišová

    Letní noc

    Položka č.: 189454

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 17:05

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Helena Vanišová

    Pískoviště

    Položka č.: 208125

    Vyvolávací cena: 3.250 CZK (130 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2019 17:30

    olej, plátno, 1987, 30 x 40 cm, sign. LD Vanišová 87, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 3.250 CZK (130 €)