Helena Vanišová

žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Helena Vanišová

    Kamenité pole

    Položka č.: 267492

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 18:48

    akvarel, papír, 10,5 x 19,5 cm, sign. LD H. Vanišová, rám, vzadu autorský štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Helena Vanišová

    Večerní rozhovor

    Položka č.: 267493

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 18:49

    linoryt. akvarel, 10,5 x 14,5 cm, sign. PD Helena Vanišová, pasparta, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Helena Vanišová

    Skalní město

    Položka č.: 267494

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 18:50

    akvarel, papír, 10,5 x 13 cm, sign. LD H. Vanišová , rám, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

  • Helena Vanišová

    Cesta do obory

    Položka č.: 269495

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 19:04

    akvarel, papír, 10 x 14 cm, sign. LD H.Vanišová, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Helena Vanišová

    Louka I.

    Položka č.: 269496

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 19:05

    akvarel, papír, 10 x 14 cm, sign. PD H.Vanišová, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze

  • Helena Vanišová

    Louka II.

    Položka č.: 269497

    Plánované ukončení: 08. 02. 2023 19:06

    akvarel, papír, 10 x 14 cm, sign.PD H.Vanišová, rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze