Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Noční krajina

    Položka č.: 241153

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2020 15:44

    lept, kombinovaná technika, papír, 55,3 x 48,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 21/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 241154

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2020 15:45

    lept, akvatinta, 59 x 49 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, rám, č. 46/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Ikarův pád III.

    Položka č.: 241546

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2020 15:36

    akvatinta, 32 x 23,5 cm, sign. DU PavelSukdolák, autorský výtisk č. 5/30, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Slunce

    Položka č.: 241897

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 18:07

    barevný lept, 11,5 x 10 cm, sign. DU P. Sukdolák, rám, autorský tisk, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)