Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Krakatit

    Položka č.: 207527

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 30. 07. 2019 15:04

    lept, akvatinta, 13,3 x 10,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    (Hermann Hesse) Siddhártha

    Položka č.: 235646

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:05

    bibliofilie, 2002, 21,5 x 17,2 cm, autorský tisk, součástí edice je pět barevných signovaných leptů Pavla Sukdoláka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 100 výtisků, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)