Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Modrá planeta

    Položka č.: 243943

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 09. 02. 2021 21:32

    lept, akvatinta, 29,7 x 24,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, papírová pasparta, č. 28/50, na papíru drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Francois Villon- Výbor poezie

    Položka č.: 251880

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2021 17:21

    bibliofilie, 34 x 23,5 cm, č. 95/150, 7x lept, vydalo Nakladatelství KGB v Praze, červen 2000 (Josef Runštuk, Karel Žižkovský), žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)