Joža Uprka

(1861-1940)

Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody. Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Zliechovjanka

    Položka č.: 235972

    Vyvolávací cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:19

    olej, tempera, plátno, kolem r. 1925, 74 x 42 cm, monogr. PD JU, rám, konzultováno s PHDr. Mgr. Michaelem Zachařem a se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 250 000 - 280 000 Kč CZK