Anna Macková

(1887-1969)

Po počátcích věnovaných olejomalbě se věnovala grafice, zejména dřevořezu a dřevorytu. V rostlinných zátiších a krajinách ze Šumavy a Slovenska je patrná secesní dekorativnost a později zejména vliv tvorby jejího celoživotního partnera Josefa Váchala. Tvořila autorské knihy („Kozlíček" (1922), „Koleda" (1921), „ Prázdnino­vé putování" (1927)) a grafické cykly („Do­mažlice" (1917), „Z Českého ráje" (1918), „Náchodsko" (1919), „Z čes­kých krajů" (1920), „Korčula" (1923), „České motivy" a „Zvířátka" (oba z roku 1926), „Hřbitovní nápisy v Albrechticích" a „Prášilská papírna" (1931)). Významnou částí její tvorby se stala ex libris.

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Vlaštovky (Jarmila Bartošová)

    Položka č.: 227015

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:46

    dřevoryt, 1929, 5,7 x 4,7 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6878 Historie příhozu

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostel s chalupou v Radimi u Jičína

    Položka č.: 228299

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 20:16

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    Položka č.: 228300

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 20:18

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Cařihrad

    Položka č.: 234809

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 30. 05. 2019 19:58

    dřevoryt, 10 x 15 cm, původní dvoubarevný dřevoryt z bibliofilského tisku Prázdninové putování, Bibliofil VI/I, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibri…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Růže (Ex libris Dušana Pitteová)

    Položka č.: 234828

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 20:36

    dřevoryt, 10,4 x 10 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Strony (Ex libris Dr. Ebba Jahnová

    Položka č.: 234829

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 20:38

    dřevoryt, 12 x 9,7 cm, LU značeno ve štočku AM, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Ptáci (Kniha Fr. Venery)

    Položka č.: 234838

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 20:56

    dřevoryt, 8,8 x 6,5 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Zajíc (Jendy Bartoše)

    Položka č.: 234839

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 20:58

    dřevoryt, 1941, 9,2 x 7 cm, LU značeno ve štočku AM , lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Květina (Kniha V. a J. Krátkých)

    Položka č.: 234840

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 21:00

    dřevoryt, 1938, 14,9 x 6,5 cm, PD značeno ve štočku AM 38, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kříž před kostelem

    Položka č.: 234844

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 21:08

    dřevoryt, 24,5 x 17,5 cm, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Stará džamie v Mesembrii

    Položka č.: 234845

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 21:10

    dřevoryt, 10 x 15 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)