Anna Macková

(1887-1969)

Po počátcích věnovaných olejomalbě se věnovala grafice, zejména dřevořezu a dřevorytu. V rostlinných zátiších a krajinách ze Šumavy a Slovenska je patrná secesní dekorativnost a později zejména vliv tvorby jejího celoživotního partnera Josefa Váchala. Tvořila autorské knihy („Kozlíček" (1922), „Koleda" (1921), „ Prázdnino­vé putování" (1927)) a grafické cykly („Do­mažlice" (1917), „Z Českého ráje" (1918), „Náchodsko" (1919), „Z čes­kých krajů" (1920), „Korčula" (1923), „České motivy" a „Zvířátka" (oba z roku 1926), „Hřbitovní nápisy v Albrechticích" a „Prášilská papírna" (1931)). Významnou částí její tvorby se stala ex libris.

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kováčová - náves

    Položka č.: 227944

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 25. 10. 2018 11:10

    dřevoryt, 19,1 x 22,6 cm, sign. PD A. Macková, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostel s chalupou v Radimi u Jičína

    Položka č.: 228299

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 21:14

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    Položka č.: 228300

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 21:16

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Poslední větrný mlýn v Podhůří (Borovnice)

    Položka č.: 228301

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 21:18

    dřevoryt, 14,4 x 9,8 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Sv. Mikuláš

    Položka č.: 228307

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 21:20

    dřevoryt, 15 x 13,2 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Stará džamie v Mesembrii

    Položka č.: 228308

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 21:22

    dřevoryt, 10 x 15 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Růže (Ex libris Dušana Pitteová)

    Položka č.: 225470

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 22:56

    dřevoryt, 10,4 x 10 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Strony (Ex libris Dr. Ebba Jahnová

    Položka č.: 225471

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 22:58

    dřevoryt, 12 x 9,7 cm, LU značeno ve štočku AM, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)