Anna Macková

(1887-1969)

Po počátcích věnovaných olejomalbě se věnovala grafice, zejména dřevořezu a dřevorytu. V rostlinných zátiších a krajinách ze Šumavy a Slovenska je patrná secesní dekorativnost a později zejména vliv tvorby jejího celoživotního partnera Josefa Váchala. Tvořila autorské knihy („Kozlíček" (1922), „Koleda" (1921), „ Prázdnino­vé putování" (1927)) a grafické cykly („Do­mažlice" (1917), „Z Českého ráje" (1918), „Náchodsko" (1919), „Z čes­kých krajů" (1920), „Korčula" (1923), „České motivy" a „Zvířátka" (oba z roku 1926), „Hřbitovní nápisy v Albrechticích" a „Prášilská papírna" (1931)). Významnou částí její tvorby se stala ex libris.

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Sv. Mikuláš

    Položka č.: 339

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 16:59

    dřevoryt, 15 x 13,2 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Stará džamie v Mesembrii

    Položka č.: 340

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 17:03

    dřevoryt, 10 x 15 cm, sign. PD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Mlýnky v Belé

    Položka č.: 338

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 17:05

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Na brance

    Položka č.: 335

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 17:08

    dřevoryt, 1917, 13,5 x 8,8 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Stará brána

    Položka č.: 334

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 17:09

    dřevoryt, 1917, 13,8 x 8,7 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostel s chalupou v Radimi u Jičína

    Položka č.: 331

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 17:12

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kříž před kostelem

    Položka č.: 337

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 22:09

    dřevoryt, 24,5 x 17,5 cm, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    U Všech Svatých

    Položka č.: 336

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 22:10

    dřevoryt, 1917, 13,7 x 8,6 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Poslední větrný mlýn v Podhůří (Borovnice)

    Položka č.: 333

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 22:11

    dřevoryt, 14,4 x 9,8 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    Položka č.: 332

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 22:12

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Zvonička v Hronseku na Slovensku

    Položka č.: 201120

    Plánované ukončení: 28. 08. 2018 12:10

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kočka

    Položka č.: 225475

    Plánované ukončení: 18. 09. 2018 20:54

    dřevoryt, 1930, 8 x 7,7 cm, LD značeno ve štočku AM, přiložen katalog Souborné výstavy graf. prací Anny Mackové v Hradci Králové, 1930, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvar…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Anděl

    Položka č.: 225476

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 18. 09. 2018 20:56

    dřevoryt, 12,4 x 10 cm, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa

    Položka č.: 225477

    Plánované ukončení: 18. 09. 2018 20:58

    dřevoryt, 8,9 x 13,8 cm, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostelík

    Položka č.: 225478

    Plánované ukončení: 18. 09. 2018 21:00

    dřevoryt, 17,5 x 12 cm, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Rackové

    Položka č.: 225485

    Plánované ukončení: 18. 09. 2018 21:04

    dřevoryt, 1928, 10,2 x 15 cm, sign. LD A. Macková, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)