Hilar Václavek

(1884-1951)

žák prof. A. Kalvody; malíř, ilustrátor; za 1. světové války bojoval v legiích, pobyt v Rusku na Sibiři ho inspiroval k mnoha obrazům; věnoval se především krajinomalbě, nejvíce okoli Prostějova a Drahanské vysočiny; ilustroval (Svozilová, Mathon, Simon); obesílal výstavy SVUM v Hodoníně, Moravské Ostravě a jinde; zastoupen ve sbírkách muzea v Prostějově, MU v Olomouci a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Hilar Václavek

    (1884-1951)

    Pod stromy

    Položka č.: 233732

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 04. 2019 18:20

    litografie, 1939, 23 x 16 cm, značeno na desce PD H. Václavek 39, grafický list z původního souboru dvaceti grafických listů Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně, vydalo SVUM jako členskou prémii na rok 1939, žák prof. A. Kalvody

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)