Hilar Václavek

(1884-1951)

žák prof. A. Kalvody; malíř, ilustrátor; za 1. světové války bojoval v legiích, pobyt v Rusku na Sibiři ho inspiroval k mnoha obrazům; věnoval se především krajinomalbě, nejvíce okoli Prostějova a Drahanské vysočiny; ilustroval (Svozilová, Mathon, Simon); obesílal výstavy SVUM v Hodoníně, Moravské Ostravě a jinde; zastoupen ve sbírkách muzea v Prostějově, MU v Olomouci a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Hilar Václavek

    (1884-1951)

    Z Drahanské vysočiny

    Položka č.: 131981

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 19:00

    litografie, 1945, 29 x 19,7 cm, sign. LD H. Václavek, při pravém okraji mimo tisk mírně pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Kalvody

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)