Petr Dillinger

(1899-1954)

žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně; malíř, grafik, ilustrátor; po absolutoriu doplnil svá studia u prof. F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze; kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; v centru jeho zájmu byla volná grafika, kde si oblíbil zejména dřevoryt, pak teprve lept; ve figurálních kompozicích znázorňoval prosté lidi; vytvořil mnoho grafických listů, ale i knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl; věnoval se i známkové tvorbě; ilustroval knihy, upravil a původní grafikou doprovodil Knapův Trojlístek, Křičkův Šípkový keř, Arne Nováka Duši Brna aj.; navrhl řadu knižních obálek ke spisům Dostojevského a Němcové; v posledních letech života se věnoval výhradně grafice a knižní ilustraci; z tohoto období jsou ilustrace ke knihám Ch. Dickense Klub Pickwicků, M. Cervantese Don Quijote, A. V. Šmilovského Za ranních červánků a další; jeho figurální plátna vyrůstala z grafických listů do velkých formátů i barevných ploch; vystavoval s Hollarem, na výstavách české grafiky v Londýně, Benátkách, Vídni, Krakově aj., na podzimním Salonu v Paříži; v letech 1952 - 1953 účast na výstavách čs. grafiky ve Vídni a severských zermích; je zastoupen v Národní galerii Praha, Moravské galerii Brno (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Ležící Vlasta

    Položka č.: 563

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 10:06

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Matka

    Položka č.: 1351

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 23. 09. 2019 18:40

    linoryt, 36 x 17,5 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Sedící žena

    Položka č.: 1350

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 23. 09. 2019 18:41

    linoryt, 36,8 x 20 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Dívka s ovocem

    Položka č.: 1349

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 23. 09. 2019 18:42

    linoryt, 37 x 24 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    U řeky

    Položka č.: 232748

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 15. 10. 2019 18:48

    lept, 34,5 x 27 cm, sign. PD Petr Dillinger, zažloutlý, a při okrajích pomuchlaný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)