Pavel Roučka

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Pavel Roučka

    Dostojevský: Bílé noci Bytná

    Položka č.: 236719

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 05. 09. 2019 15:43

    tuš, akvarel, papír, 28,5 x 20,3 cm, vzadu popsáno autorem, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)