Pavel Roučka

(1942)

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

SEZNAM AUTORŮ


  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kompozice

    Položka č.: 230711

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2019 17:07

    litografie, 52,5 x 36 cm, sign. DU Roučka, autorský tisk č. XII/XV, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postavy

    Položka č.: 230712

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2019 17:08

    litografie, 29,6 x 21,5 cm, sign. PD Roučka, č. XX/XX, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Dívka

    Položka č.: 231515

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2019 16:50

    litografie, 1978, 37 x 27 cm, sign. PD Roučka 78, pasparta, mírně zažloutlý a pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: v CZK

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postava

    Položka č.: 229132

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 07. 03. 2019 23:20

    litografie, 29 x 37,5 cm, sign. PD Roučka, uprostřed přeloženo, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Larva

    Položka č.: 231585

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 19. 03. 2019 18:25

    litografie, 38 x 27 cm, sign. DU Roučka, rám, autorský tisk č. 14/20, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook