Adolf Born
(1930-2016)studium na PFUK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž; grafik, ilustrátor; zpočátku kreslil karikarury a ilustroval knížky s O. Jelínkem; s ním měl také první výstavu v Galerii Fronta v Praze (1959); 1964 se zúčastnil výstavy světové karikatury v Montrealu, kde pak v r. 1977 získává Grand Prix; 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava, který prosul animovanými filmy, známými v mnoha zemích; 1973 vychází v Itálii album jeho kreseb a grafik Donna, sesso forte, u nás vydává Bornografie (1970), Karikatury (1975), Album 12 grafických listů (1992), autobiografickou knížku Mým národům (1990); obdržel 30 vyznamenání a cen za ilustrace, mezi nimi Highly Commended H. CH. Andersen IBBY (1986), Paví pero Opava (1983), Zlaté jablko BIB Bratislava (1979) a jiné, 22 ocenění za karikaturu, grafiku a kresby a 23 ocenění za animovaný film na domácích i zahraničních festivalech, mimo jiné ve Zlíně Cenu J. Trnky za seriál Mach a Šebestová (1979); pro televizi NOVA vytvořil "black-outy" v r. 1993; v letech 1955 - 1994 ilustroval 362 knih, výtvarně spolupracoval na 64 filmech, vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla; uskutečnil 144 samostatných výstav u nás i v zahraničí a účastnil se 81 významnějších kolektivních výstav u nás i ve světě (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)
Adolf Born
(1930-2016)
Obludy
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 40 x 41,6 cm, sign. PD ABorn, č. 21/75, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Rodinka
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
lept, 1987, 32,3 x 25 cm, sign. PD ABorn, č. 54/55, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Mach, Šebestová a Jonatán
Položka č.: 279819Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:24
tisk, papír, 1987, 93 x 64,5 cm, plakát, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)