Jan Preisler

(1872-1918)

  • Jan Preisler

    (1872-1918)

    Krajina s rybníkem

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    olej, plátno, 23 x 19 cm, monogr. PD JP, rám, autorem nabízeného díla je český malíř a jeden ze zakladatelů symbolistní malby v Čechách, Jan Preisler. Jeho veliký talent rozpoznali již jeho učitelé v měšťanské škole v Berouně, kteří přesvědčili Preislerovi rodiče, aby dali chlapce na studie do Prahy…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)