Jaroslav Ronek

(1892-1962)

soukromý žák prof. Reisnera a Preislera; malíř; zabýval se malířskou tvorbou, s oblibou zachycoval průmyslové objekty, zejména parní lokomotivy; věnoval se ilustrátorské tvorbě (mj. v časopise Moře a plavba) (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Jaroslav Ronek

    (1892-1962)

    Lokomotiva

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    olej, sololit, 48 x 63 cm, sign. PD Ronek, rám, Jaroslav Ronek je veřejnosti znám jako malíř lokomotiv, nádraží či průmyslových objektů. Studoval nejprve soukromě u profesora Karla Reisnera, který si v roce 1905 založil vlastní výtvarnou školu. Mezi Ronkovy další učitele patřil také Jan Preisler půs…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK