Otakar Mrkvička

(1898-1957)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Parník

    Položka č.: 730

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 12. 2019 10:10

    litografie, 14 x 9 cm, sign. PD O Mrkvička, vzadu razítko: Z umělecké pozůstalosti Otakara Mrkvičky, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Pavel Eisner: Na skále (dvanáct zastavení máchovských)

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    12x tuš, tužka, papír, 1945, 29 x 20 cm, vše sign. PD Otakar Mrkvička 45, deset původních ilustrací k máchovskému titulu dvanácti Eisnerových studií tvoří vynikající výtvarný doprovod ke knize, ceněný autor kreseb byl žákem Fr. Tichého na Pražské AVU, součástí položky je kniha s použitými ilustracem…

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Karel Čapek: Bílá nemoc

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, ob. O. Mrkvička, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, pův. brož s obálkou, 120s., flíček na obálce, jinak krásný, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Klečící žena (PF 1940)

    Položka č.: 486

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 06. 2019 15:00

    suchá jehla, 1940, 15 x 11,5 cm, sign. PD Otakar Mrkvička, vzadu razítko: Z umělecké pozůstalosti Otakara Mrkvičky, na papíru několik černých teček (pravděpodobně od barvy), antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Josef Kopta: Pět hříšníků U velryby

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 6x dvoubarevná litografie O. Mrkvička, podpisy na patitulu O. Mrkvička a J. Kopta, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, ex. 204/400 na ručním papíře (Holland), polopergamenové desky, 148s., desky zašlé a ušpiněné, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    J. Eiselt - Muž doma!

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    kniha, 1919, 19 x 13 cm, Praha, F. Topič, vazba původní, brožovaná, 99 stran, obálka O. Mrkvička, stav dobrý, obálka mírně opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Běžec

    Položka č.: 224012

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:20

    tuš, tužka, papír, pol. 20. let, 20,5 x 14,5 cm, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu