Pavel Sukdolák

(1925)

žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; od poloviny 60. let se zabývá zejména grafickou tvorbou v technice barevného leptu a akvatinty s vzájemně harmonicky propojenými prvky geometrickými, vegetativními, zoomorfními, architektonickými články a písmovými znaky, oba tematické okruhy se v jeho tvorbě často překrývají (krajina a příroda; znak a písmo); tisk z desek si pro zvýšení uměleckého výrazu a technické dokonalosti sám provádí na kvalitní ruční papír; vytváří technicky složité, barevně citlivě laděné dřevořezy i barevné litografie, v nichž zachycuje poetické vzpomínkové krajiny, složené nejčastěji z izolovaných abstrahovaných znaků, plné vznášení, otáčení, víření, chvění; kompozice však nejprve realizuje v pastelu; kresba je přesně vedená, kroužená, cítěná barevně, barevná škála je pestrá; dnešní abstraktní díla opět zachycují snový symbolický svět; příležitostně ilustruje básnické sbírky (Ch. Baudelaire, K. Biebl, B. Pasternak, J. Skácel, K. H. Mácha) a knihy, navrhuje poštovní známky, exlibris a novoročenky; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, PNP v Praze, Galerie v Havlíčkově Brodě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2020 15:00

    lept, akvatinta, akvarel, papír, 24 x 18,1 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, č. 29/108, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Noemova Archa

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvantinta, 26,7 x 23,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/30, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Bludičky

    Položka č.: 159

    akvantinta, 31,5 x 23,2 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/20, značeno LD, vytiskl P.S., antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Vír III

    Položka č.: 158

    akvantinta, 29,3 x 26 cm, sign. DU Pavel Sukdolák , č. 1/20, značeno LD, vytiskl P.S., antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 1370

    Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 17:37

    lept, 1952, 19,5 x 33,5 cm, sign. PD Sukdolák 52, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Herman Hesse: Siddhártha

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 5x sign. barevný letp P. Sukdolák, vyd. Aulos, Praha, 2002, ex. 23/100 na papíru Excudit Plzeň, pův. kartonová vazba s obálkou, 120s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Doteky

    Položka č.: 297

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 10x sign. barevný lept P. Sukdolák, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1994, ex. 97/200, Edice Biblos, sv. 34, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Edgar Allan Poe: Havran

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, čtyřmi barevnými lepty vyzdobil P. Sukdolák (vše signováno), vyd. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), Praha, 2009, ex. 77/80, papír Excudit, umělecká vazba K. a M. Stašovi, překlad Jaroslava Vrchlického, pův. plpl. vazba v ochranném kartonovém pouzdře, nestránkováno, výborný stav, antiqa…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Světýlka

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 6.200 CZK (248 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    akvatinta, 53 x 46,5 cm, sign. DU PavelSukdolák, autorský výtisk č. 9/30, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.200 CZK (248 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Vír III.

    Položka č.: 218

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 04. 2018 15:00

    akvatinta, 29,5 x 26,3 cm, sign. DU PavelSukdolák, autorský výtisk , antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Meditace

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    barevný lept, papír, 29 x 19 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 53/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 241154

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:45

    lept, akvatinta, 59 x 49 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, rám, č. 46/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Noční krajina

    Položka č.: 241153

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:44

    lept, kombinovaná technika, papír, 55,3 x 48,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 21/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Krajina se snopy

    Položka č.: 226579

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 15:38

    lept, 19,5 x 33,9 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Krakatit

    Položka č.: 207527

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 07. 2019 15:04

    lept, akvatinta, 13,3 x 10,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Pole

    Položka č.: 207345

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 07. 2019 15:09

    akvatinta, 20,5 x 13,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 31/100, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 226578

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2019 14:00

    kombinovaná technika, 20,4 x 13,8 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 23/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Kolo

    Položka č.: 171424

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 07. 2014 20:00

    kombinovaná technika, 53,5 x 48,7 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 23/30, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar