Karel Jan Sigmund

(1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Venkovská krajina

    Položka č.: 309

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    olej, karton, 26 x 31 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)