Teodor Rotrekl

(1923-2004)

žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Uměleckě besedy, spoluzakladatel skupiny Radar; grafik, designér, malíř, ilustrátor; zabýval se grafickou tvorbou a designem, působil v Praze; v malbě zprvu usiloval o opticky věrný popis skutečnosti, tematicky v tvorbě převažovaly motocykly, závodní dráhy, letadla a ranveje, což souviselo s ilustrátorskou tvorbou; později usiloval o dynamické vyjádření člověka ve světě strojů; propracoval se k využití postupů pop-artu, v dalších letech v obrazech převážily figurální motivy, především motiv ženy a přírodní prvky; od počátku však v jeho tvorbě (zejména ilustrátorské) přetrvává fascinace světem vědy a techniky; pracoval v kombinovaných technikách a často experimentoval s nejrůznějšími podklady nebo vrstvami průsvitných a poloprůsvitných materiálů; spolupracoval s Výzkumným ústavem syntetických pryskyřic v Pardubicích a s aplikačním servisem chemičky v Ústí nad Labem; autor několika stovek ilustrací a kreseb do časopisů, ilustroval asi 70 knižních titulů s převažující tematikou sci-fi (S. Lem: Astronauti, Planeta Eden; I. Štuka: Šest dnů na Luně ad.); vystavoval s Armádním výtvarným studiem; zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, PNP a Středočeské galerie v Praze, MG v Brně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    Katalog

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 03. 2019 19:44

    katalog, 1 bar a řada čb. vyobrazení, text I. Štuka (fr., něm., angl.), vyd. Art Centrum, Praha, nedat., 16s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Uměleckě besedy, spoluzakladatel skupiny Radar

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    Na stavbě II.

    Položka č.: 1117

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 16:40

    litografie, 1971, 25,8 x 37 cm, sign. PD Rotrekl 71, 141/200, při okrajích mírně zašpiněný a pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Uměleckě besedy, spoluzakladatel skupiny Radar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    Na stavbě I.

    Položka č.: 1116

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 16:39

    litografie, 1971, 25,8 x 37 cm, sign. PD Rotrekl 71, 37/200, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Uměleckě besedy, spoluzakladatel skupiny Radar

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    U lesa

    Položka č.: 562

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    polyester, kombinovaná technika, dřevo, 1989, 22 x 18 cm, sign. LD Rotrekl 89, rám, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Uměleckě besedy, spoluzakladatel skupiny Radar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)