Karel Štěch

(1908-1982)

studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků; malíř, grafik, ilustrátor; absolvoval řadu studijních cest po celé Evropě; věnoval se volné, drobné a užité grafice, typografii, plakátové tvorbě, ilustraci (P. Bezruč, K. H. Mácha, L. Stehlík, K. J. Erben); rané práce jsou poznamenány sociálními otázkami a sociální problematika jeho dílo pak již neopustila (Flašinetář, Pradlena), i když se ve 30. letech expresivně vyjadřoval k válečné hrozbě (cykly dřevorytů 1938 Hlad, Válka hrozí; 1939 Vystěhovalci) a později reagoval na osvobození; po 1945 převažuje zájem o zachycení krásy jihočeské krajiny (Jihočeské kostely, Velhartice, 1972 cyklus Jihočeské hrady a zámky); významné téma představovala také česká historie (1956 Husitský cyklus, 1959 Česká přísloví); nejužívanější vyjadřovací technikou mu byl dřevoryt a dřevořez; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Jihočeské galerie v Českých Budějovicích, GU v Karlových Varech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Němcová: Pohádka o chudých sirotcích a o anděli

    Položka č.: 800

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:07

    bibliofilie, 4 čb. dřevoryty (první ve frontispisu signovaný) K. Štěch, vyd. členové Družstevní práce, České Budějovice, 1940, ex. 183/200 na pérolehkém papíru, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Byrokrat

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 16:06

    dřevoryt, 1957, 22,5 x 32 cm, sign. PD K. Štěch, Vydáno jako Premie Klubu přátel Alšovy jihočeské galerie 1957, papír nahoře pokrčen, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Pracující

    Položka č.: 340

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2017 14:39

    dřevoryt, 1937, 27 x 35 cm, sign. PD K. Štěch 1937, rám, ruční tisk č. 4, na rámu drobné oděrky, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Bída

    Položka č.: 1419

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2019 20:51

    dřevoryt, 1938, 35,8 x 27,2 cm, sign. PD K. Štěch 38, rám, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 2.301 CZK (93 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Šťastná rodina

    Položka č.: 1330

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2019 19:49

    tužka, tuš, papír, 1979, 24,5 x 19 cm, sign. LD K. Štěch 1979, rám, LD věnování: V paměť se črtou zpodobnil K. Štěch Velikonoce 1979, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Zlatá ulička

    Položka č.: 793

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2017 12:00

    lept, 32 x 24 cm, sign. PD K. Štěch, rám, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 301 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Dubová alej

    Položka č.: 321

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 01. 2017 21:50

    lept, 1938, 23,5 x 33,5 cm, sign. PD K. Štěch 1938, rám, autorský tisk č. 7, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Senoseč

    Položka č.: 191499

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 11. 2019 15:24

    lept, 23 x 11,5 cm, sign. PD K. Štěch, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Muzikanti

    Položka č.: 239231

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 11. 2019 18:39

    lept, 7,3 x 14,7 cm, sign. PD R. Štech, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Karel Štech

    (1908-1982)

    Byrokrat

    Položka č.: 227746

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 11. 2019 18:54

    dřevoryt, 1957, 31,7 x 22,7 cm, sign. PD K. Štech, Prémie kruhu přátel Alšovy jihočeské galerie 1957, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Stařec

    Položka č.: 221868

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 07. 2019 14:14

    lept, 30,7 x 23 cm, sign. PD K. Štěch, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Stará žena

    Položka č.: 208115

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2019 17:15

    dřevoryt, 36,7 x 29,1 cm, sign. PD K. Štěch, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Přehrada Lipno u Horní Plané

    Položka č.: 184559

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 01. 2019 18:00

    dřevoryt, 1961, 30,3 x 41,3 cm, sign. PD K. Štěch 1961, 9/100, zašpiněný a mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

Facebook