Emilie Tomanová

(1933-1994)

studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar; grafička, ilustrátorka; specializovala se na volnou grafickou tvorbu s tematikou imaginativní monumentalizované nebo romantické krajiny čerpající z literární předlohy (cykly Kytice, Rusalka, Pouť, Dětství, Opilý koráb); pracovala v hlubotiskových technikách; rané komorní práce ze 60. let čerpají z dětských pohádek (Drak, Pták Ohnivák - cyklus Pohádky), v 70. letech odkazovala k divadlu (Julieta, Snář) nebo geometrické abstrakci (Turbulence, Kyvadlo, Spirála); častý motiv 70. let představuje jablko, loď, ryba, slunce, pták, Don Quijote, ostrov, strom, tajemná zahrada (mj. cykly Ráj, Středověké město, Bárka, Fortuna, Strom, Jablbko pokušení, Ostrov) a v 80.-90. letech se vyskytuje i téma dětství, rodinných vztahů (cykly Domov, Dětství, Vzpomínka, Rozjímání); ilustrovala např. Jarmark v mlze V. Janovice, Kytici K. J. Erbena, básně Rimbaudovy, legendy o Adamovi a Evě, 1975, 1982 a 1985 bibliofilskou řadu Edice 51; sběratelka exlibris, vytvářela i vlastní exlibris se symbolistními, krajinnými a dětskými motivy; zastoupena ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG Hluboká nad Vltavou, GVU ve Zlíně, GMU v Roudnici nad Labem a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Pištec

    Položka č.: 999

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2019 15:21

    lept, 5 x 3 cm, sign. PD E.Tomanová, autorský tisk, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Pohádková země

    Položka č.: 817

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2018 01:38

    litografie, 43 x 34 cm, sign. E. Tomanová, rám, 22/100, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Obora

    Položka č.: 346

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2017 14:48

    litografie, 50 x 64 cm, sign. PD Emílie Tomanová, rám, autorský tisk č. XXVI/XXXV, prasklé sklo, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Kozoroh

    Položka č.: 1241

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 05. 2019 14:35

    suchá jehla, 8,3 x 7 cm, sign. PD E. Tomanová, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 401 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Klaun

    Položka č.: 411

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 10. 2016 19:20

    lept, 8,5 x 7,5 cm, sign. PD E. Tomanová, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1 CZK (1 €)

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Pokušení

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 01. 2017 19:41

    lept, 48 x 63 cm, sign. PD Emilie Tomanová, rám, 31/120, na rámu oděrky, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Stavení

    Položka č.: 236868

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 09. 2019 18:12

    lept, 5,5 x 4,5 cm, sign. PD E.Tomanová, č. 6/150, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Na cestě do Egypta

    Položka č.: 232740

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2019 23:44

    lept, 5 x 8 cm, sign. PD E. Tomanová, č. 143/200, antiqari.at Radhošťská, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Novomanželé

    Položka č.: 232737

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 04. 2019 23:56

    lept, 10,3 x 7,3 cm, sign. PD E. Tomanová, č. 71/100, antiqari.at Radhošťská, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Na jedné lodi

    Položka č.: 232736

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 04. 2019 23:54

    lept, 9,7 x 6,7 cm, sign. PD E. Tomanová, č. 15/50, antiqari.at Radhošťská, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Tři králové

    Položka č.: 232739

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 04. 2019 19:02

    lept, 7,6 x 7 cm, sign. PD E. Tomanová, č. 54/200, antiqari.at Radhošťská, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Kapr a loď

    Položka č.: 230778

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:14

    lept, 16,5 x 10 cm, sign. PD E. Tomanová, pasparta, 6/100, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Emílie Tomanová

    (1933-1994)

    Měsíční znamení

    Položka č.: 230777

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:13

    lept, 15,5 x 12,5 cm, sign. PD E. Tomanová, pasparta, 45/100, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)