František Tichý

(1896-1961)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Pozvánka na výstavu F. Tichého v Pošově galerii

    Položka č.: 1290

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 16:17

    suchá jehla, 1944, 15,8 x 9,7 cm, sign. LD Tichý 44, přiložena tištěná pozvánka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Život - list pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 30 x 21 cm, pův. litografie F. Tichý, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1936, roč. 14, č. 7, sešit. Vazba, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran (In memoriam Františka Tichého)

    Položka č.: 236

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, vydání, jež shrnuje oba ilustrační doprovody k básni E.A. Poea Havran, vyd. NČSVU, Praha, 1963, 2x sešit s volnými listy v původní kartonové obálce, okraje pouzdra poškozené, sešity bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČ…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Fr. Hrubín: S orly a se skřivany

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, 3x suchá jehla a podpis v tiráži Fr. Tichý, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1943, ex. 298/300 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Arlecchino

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2019 15:00

    suchá jehla, 1944/1945, 28,5 x 19 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Měsíční krajina

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 4.300 CZK (172 €)

    suchá jehla, 1948, 11,1 x 8,3 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Jezdec na koni

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    suchá jehla, 1948, 11 x 8 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tři psi (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 170

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Jana Fučíka na rok 1953

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    suchá jehla, 1952, 3,9 x 5,4 cm, sign. DU Tichý 52, rám, zašpiněno, rám bez skla, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Francouzská poesie nové doby v překladech Viktora Dyka

    Položka č.: 917

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 08:38

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu a 5x ilustrace Fr. Tichý, sestavil K. Čechák, vyd. NČSVU, Praha, 1957, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a u…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    S.K. Neumann: Básně

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, podepsaný portrét básníka na patitulu Fr. Tichý, podpis autora na tit. listě, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, 94/100 na ručním losínském papíře, pův. celokožená zlacená vazba, zlacená horní ořízka, pův. obálka vevázána, 148s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Ob…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 7x suchá jehla tištěná z původních desek Fr. Tichého, vyd. Edice 33, 1981, ruční papír Ingres, přebásnil V. Nezval, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie…

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Francouzská poesie nové doby

    Položka č.: 68

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispusu a ilustrace Fr. Tichý, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, polokož. vazba, maršovský papír, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, S…

  • František Tichý

    (1896-1961)

    J. Seifert: Vltava

    Položka č.: 35

    bibliofilie, 7x suchá jehla Fr. Tichý, podpis básníka v tiráži, vyd. J. Cipra za spolupráce J. Fučíkové, Kladno, 1954, ruční papír vergé, volné archy v obálce, 38s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Má…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell´arte I.

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    suchá jehla, 1942, 29,6 x 39,2 cm, sign. PD Tichý 43, č. 455/500, LD slepotiskové razítko elk, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R.L. Stevensona

    Položka č.: 1445

    Vyvolávací cena: 2.950 CZK (118 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:12

    suchá jehla, 1956, 10,5 x 7,9 cm, sign. DU Tichý 56, zažloutlý, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.950 CZK (118 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Sedící dívka se zrcadlem

    Položka č.: 570

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    litografie, 1957, 16,3 x 11,8 cm, DU značeno v tisku Tichý 57, zašpiněný, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.501 CZK (101 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Jana Poše

    Položka č.: 412

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    lept, 1942, 17,8 x 13 cm, PD značeno T, zkušební tisk, přiložena kniha František Dvořák. Tichý František - Grafické dílo, Vltavín, 1995, oříznuto, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České aka…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 236322

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:23

    litografie, 1947, 16,8 x 12,5 cm, sign. LD Tichý 47, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Hlavy Geuzů (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 233720

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:08

    suchá jehla, 1948, 11,1 x 8,4 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)